@

Allikas: Vikipeedia

@ (kommertsmärk, ätt, kommerts-a, kommerts-A, at, ätt-märk, kassisaba, kapsas) on kirjamärk, mida tänapäeval kasutatakse peamiselt e-posti aadressis kasutajanime ja domeeninime eraldamiseks.

@-märk

Sageli kasutatakse seda Interneti sümbolina.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Sümboli päritolu on ebaselge, selle tekke kohta on mitu teooriat. Kahe teooria järgi ulatub sümbol tagasi keskaega: tegemist on kas käsikirjalise ligatuuriga tähtedest a ja d, mis moodustavad ladina keeles eessõna ad, või siis lühendmärgiga näiteks a-tähega algava sõna kohta.

@-märgi areng

Pürenee poolsaarelt on andmeid märgi @ kasutamise kohta aastast 1555. Hispaania, portugali ning hiljem ka prantsuse kaupmehed, kes kauplesid härgade ja veiniga, kasutasid mahumõõtu arroba, mis vastas umbes 15 liitrile. Sõna tuleb araabiakeelsest sõnast, mis tähendab 'veerand', ning märk oli selle lühend. Hispaania ja prantsuse keeles ongi see sõna selle märgi kohta kasutuses.

Nimetused eri keeltes[muuda | muuda lähteteksti]

Sisestamine[muuda | muuda lähteteksti]

Arvuti klaviatuuril asub märk tavaliselt ülemise numbrite rea vasakpoolses osas ning @ sisestamiseks tuleb vajutada korraga Ctrl ja Alt klahvile (või AltGr klahvile) ja @ märgile (sama tulemuse annab ka parempoolselt numbriklahvistikult "064" tippimine, samal ajal Alt klahvi all hoides).