30 Seconds to Mars

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Thirty Seconds to Mars aastal 2010.

30 Seconds to Mars (Thirty Seconds to Mars) on USA alternatiivroki ansambel, mille liider ja solist on Jared Leto.

Biograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Bändi alguseks võib lugeda aastat 1998, mil kitarristist laulja Jared Leto ja ta trummarist vend Shannon Leto bändi lõid. Hiljem liitus nendega basskitarri ja klahvpille mängiv Matt Wachter. Püsivaks kitarristiks jäi lõpuks Tomo Miličević, sest eelmistele kahele (Kevin Drake ja Solon Bixler) ei istunud kontserdireisid.

Bändi debüütalbum "30 Seconds To Mars" (produtsent Bob Ezrin) ilmus 2002. aasta augustis ja müüs 100 000 eksemplari. Kuigi Leto on tuntud näitleja, eelistas ta alguses seda infot bändi promomiseks mitte kasutada või õigemini keeldus bänd tavaliselt esinemast paikades, kus tavatseti bändi promomiseks Leto näitlejakuulsust ära kasutada.

Teine album "A Beautiful Lie" (produtsent Josh Abraham) ilmus Ameerikas augustis 2005. Albumi teemadeks on elu, armastus, surm, valu, rõõm ja kirg ehk kõik see, mis on iseloomulik inimeseks olemisele. Album on salvestatud neljal mandril ja viies riigis kolme aasta jooksul. 2007. aasta jaanuaris sai "A Beautiful Lie" RIAA-lt ametliku kuldplaadi tunnistuse rohkem kui 500 000 plaadi müümise puhul. Praeguseks on plaati müüdud üle miljoni eksemplari. MTV videoauhindade jagamisel 31. augustil 2006 võitis bänd MTV2 parima video auhinna loo "The Kill" eest. Video põhines filmil "The Shining".

2006. aasta oktoobris alustas bänd turneed "Welcome to the Universe", mida sponsis MTV2. 20. novembril näitas MTV esimest korda loo "From Yesterday" videot. See on esimene ameerika rokkloovideo, mis on täielikult filmitud Hiina Rahvavabariigis.

21. veebruaril 2007 andis bänd albumi "A Beautiful Lie" uuesti välja ja tegi turnee ka Euroopas. Sama aasta kevadel osales bänd turneel "Taste of Chaos", olles ansambli The Used soojendusesineja, ning esines mitmesugustel festivalidel Euroopas.

2. märtsil 2007 teatas bänd, et Matt Wachter lahkub bändist, kuna soovib veeta rohkem aega oma perega.

Bändi kolmas album "This Is War" (produtsendid Flood, Steve Lillywhite ja 30 Seconds to Mars) ilmus 2009. aasta detsembris. Sellele järgnes 2010. aasta alguses maailmaturnee "Into the Wild Tour".

Aastal 2012 tegi bänd tuuritamisest pausi ning valmistasid neljandat albumit. "Love, Lust, Faith and Dreams" ilmus 2013. aastal kevadel.

Bänd andis 21. juunil 2011 ja 15. juulil 2014 Tallinnas kontserdi.

Koosseis[muuda | muuda lähteteksti]

Endised liikmed:

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Albumid[muuda | muuda lähteteksti]

Singlid[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]