TV3

Allikas: Vikipeedia
Disambig gray.svg  See artikkel räägib Eesti telekanalist; teiste telekanalite kohta vaata artiklit TV3 (täpsustus)

TV3
200px
Alustas 1. jaanuar 1999
Omanik Modern Times Group
Riik Eesti Eesti
Leviala Eesti Eesti
Turuosa 14,4% (märts 2010)[1]
Tütarkanalid TV3+, TV6
Koduleht http://www.tv3.ee/

TV3 on Eestis tegutsev eratelekanal.

Kanal sai praeguse nime 1996. aastal, kui ühe omaniku kätte läksid seni eraldi tegutsenud EVTV ja RTV. RTV oli lühend Reklaamitelevisioonist (alustas saadete näitamist ETV programmis 1992. aasta 21. septembril). Nii EVTV kui RTV kasutasid oma programmi edastamiseks ühte ja sama levikanalit, millel varem oli tegutsenud endine Venemaa Televisioon. EVTV oli eetris esmaspäeval, kolmapäeval, reedel ja pühapäeval ning RTV oli eetris teisipäeval, neljapäeval ja laupäeval.

TV3 algus[muuda | redigeeri lähteteksti]

Eratelekanalite konkurentsitihedal turul olid tegevad Kanal 2, Tipp TV (Jüri Makarov), mis sai hiljem nimeks TV1 (perekond Sõnajala omanduses) ning varem nimetatud EVTV koos RTV-ga. Jaanuaris 1996 kaks viimati nimetatud kanalit ühinesidki TV3 kaubamärgi alla. Kui seni olid telejaamad kuulunud omamaisele kapitalile, siis TV3 omanike hulgas oli 42 protsendiga ka norralaste Kinnevik Modern Times Group. Sellega muutus ka saatekava ja formaat sarnasemaks Rootsi, Norra, Läti või Leedu sama omaniku omanduses olevate kanalitega. Kuulumine rahvusvahelisele firmale andis läbi kuulumise Viasati rahvusvahelisse võrku võimaluse tuua ekraanile suurte kontsernide (nt MGM) toodangut. Selle arvel kärbiti omasaadete tootmist. Paljude alustatud seriaalide näitamine on piirdunud ainult poolte hooaegadega ja siis on nad saatekavas asendatud "uutega".

Olukord 2006. aastal[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mitmeid aastaid järjest on olnud kahe tegutsema jäänud ülemaalise eratelekanali jõupositsioon üsna muutumatu. Kanal 2 kaotas nii vaatajareitingutes kui reklaamirahas ja oli mitmeid aastaid järjest kahjumis (kokku suurusjärgus 100 miljonit krooni). TV3 seevastu näitas keskeltläbi 30 miljoni kroonist (2003) või suuremat tulu aasta kohta. Vaatajareitinguis toimus muutus 2006. kevadel, kui TV3 saadetel tekkis probleeme vaadatavuse esikümne hulka jõudmisega. Augustis muudeti "Seitsmeste uudiste" formaati ja toodi eetrisse uued uudisteankrud Irmeli Karja ja Urmas Liiv, kuid ka see ei taganud oodatud edu, mis mängiti maha juba maikuus, kui uudistesaade muutus 25 minuti asemel 32…35-minutiseks, et teha keset uudistesaadet reklaamimipausi (lühema kestuse korral ei lubanud seadus katkestust teha).

4. oktoobril lahkus töölt kuus aastat programmidirektori tööd teinud Jüri Pihel. Samal ajaperioodil ei jõudnud TV3 saated ega filmid vaadatavuse esikümne hulka, milles figureerisid ainult ETV ja Kanal 2.

TV3 praegune esitlus (talv 2006/2007) paneb rõhku mängufilmide näitamisele, kuid puudu ei jää ka kvaliteetsarjad nagu "Dr. House" ("House, M.D.") ja "Põgenemine" ("Prison Break").

Olukord 2008. aastal[muuda | redigeeri lähteteksti]

Seoses Eesti üleminekuga digitelevisioonile alustas 2008. aasta aprillis tegutsemist TV3 digitaalne sõsar-kanal TV6, mis alustas ka paljude seni TV3s olnud sarjade näitamist.

Saated ja sarjad[muuda | redigeeri lähteteksti]

Omasaated ja -sarjad[muuda | redigeeri lähteteksti]

Varem näidatud sarju ja saateid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Logod[muuda | redigeeri lähteteksti]

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]

  1. emor.ee 18.08.10

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]