RBD

Allikas: Vikipeedia
RBD
Dulce María, Anahí, Maite Perroni, Christopher Uckermann, Christian Chávez ja Alfonso Herrera.
Dulce María, Anahí, Maite Perroni, Christopher Uckermann, Christian Chávez ja Alfonso Herrera.
Info
Päritolu México, Mehhiko
Stiil(id) Latin Pop
teen Pop
pop rock
bubblegum
Tegev 2004-2009
Plaadifirma(d) EMI / Capitol Records
Seotud artistid Kudai
Veebileht Ametlik koduleht
Koosseis
Anahí
Dulce María
Maite Perroni
Alfonso Herrera
Christian Chávez
Christopher Uckermann

RBD oli kaks korda latiino-Grammy muusikaauhinnale esitatud Mehhiko pop-ansambel, mis sai populaarseks Televisa toodetud seebiooperis "Rebelde". RBD albumeid on 2008. aasta seisuga müüdud rohkem kui 57 miljonit eksemplari.[1]

Biograafia[muuda | redigeeri lähteteksti]

2004-2005: Rebelde[muuda | redigeeri lähteteksti]

RBD esimene album Rebelde anti välja 30. novembril 2004, plaadifirma EMI kaudu. Põhilised albumi produtsendid olid Carlos Lara (alias D.J. Kafka) ja Max di Carlo. Esimesed kolm singlit: ("Rebelde", "Solo Quédate En Silencio" ja "Sálvame") olid kõik number üks hitid Mehhikos. Neljanda singli "Un Poco de Tu Amor" kõige kõrgem koht edetabelis oli number kaks.

2005. aasta novembris anti Brasiilia muusikaturul välja portugalikeelnene väljaanne albumist nimega Rebelde (Edição Brasil). Kuigi inglise keelset albumit välja ei antud, müüs Rebelde Ameerika Ühendriikides väga hästi. Album tõusis Billboard 200 kohale 95. kohale ja Ladina albumite edetabelis 2. kohale 2005. aasta juulis anti välja kontsert CD/DVD, Tour Generación RBD En Vivo , mis sisaldas ansambli välja müüdud tuuri Mehhikos (35 välja müüdud kontserti terves riigis, sisaldades kuut kontserti ainuüksi Méxicos).

2005-2006: Nuestro Amor[muuda | redigeeri lähteteksti]

2005. aasta oktoobris tuli välja RBD teine album Nuestro Amor, mis müüs Mehhikos esimesel päeval 127 000 koopiat ja 200 000 esimesel nädalal. Album oli Ladina albumite edetabeli tippus järjest kolm nädalat ja Billboard 200-s jõudis see 88. kohale. Esimesed neli singlit olid Mehhiko edetabelite tipus. Ameerika Ühendriikides jõudsis "Nuestro Amor", "Aún Hay Algo" ja "Este Corazón" Hot Latini edetabelis vastavalt 6., 24. ja 10. kohale.

Rebelde edukusega televisioonis kasutas ansambel tekkinud pausi esimese ja teise stuudioalbumi vahel ära, et välja anda Nuestro Amor, mis sisaldas 12, täiesti uut lugu.

2005-2006: Rebelde (Edição Brasil)[muuda | redigeeri lähteteksti]

2005. aasta novembris ilmus nende debüütalbumi portugalikeelne versioon, nimega Rebelde (Edição Brasil).

4, veebruaril 2006. aastal, andes kontserte üle Brasiilia, trambiti 38-aastane naine ja tema kaks poega oma teel autogramme saama surnuks. Veel 42 inimest said vigastada.

2006. aasta algul andis RBD kontserte mööda USAd esimest korda. Tuur võeti linti nig anti aprillis välja CD/DVD-ina, nimega Live In Hollywood. See jõudis Ladina albumi edetabelis 6. kohale.

2006: Nuestro Amor Rebelde[muuda | redigeeri lähteteksti]

2006. aasta mais anti Brasiilia turul välja albumi Nuestro Amor portugalikeelne versioon, nimega Nosso Amor Rebelde. Nosso Amor Rebelde on nende teine album portugali keeles. Album sisaldab 11. portugali keelset lugu.

2006. aasta tõi Nuestro Amor RBD-le nominatsiooni Ladina Grammy auhindadel "Parim popalbum gruppilt või duolt" kategoorias. Nad esitasid loost "Tras de Mí" uue versiooni.

2006: Celestial[muuda | redigeeri lähteteksti]

2006. aasta novembris andis RBD välja oma kolmanda stuudioalbumi Celestial, mis oli produtseeritud ja kirjutatud Carlos Lara poolt ning debüteeris Billboard 200-s 15-na. Albumit müüdi USAs esimesel nädalal 137 000 koopiat.

Kahjuks ei olnud võimalik teha kokkuvõtet albumi nädalamüügist, sest see ilmus reedel. Sellest hoolimata sai sellest nende esimene album, mis jõudis Billboard 200-s 20. albumi hulka.[2]

Celestial on RBD kolmas album ja samas ka esimene, mis on samaaegselt välja antud riikides, kus neid teatakse. Albumilt ilmusid kolm singlit: "Ser o parecer", "Celestial" ja "Bésame sin miedo"

Diskograafia[muuda | redigeeri lähteteksti]

Stuudioalbumid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Inglise keelsed albumid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Kontsertalbumid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Kogumikalbumid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Filmimuusikad[muuda | redigeeri lähteteksti]

DVD-d[muuda | redigeeri lähteteksti]

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]