Metsahoolekogu

Allikas: Vikipeedia

Metsahoolekogu (inglise Forest Stewardship Council, lühendatult FSC) on Mehhikos registreeritud sõltumatu rahvusvaheline mittetulundusühendus, millel on üle 600 liikme 71 riigist (2012)[1]. Metsahoolekogu asutati 1993. aastal metsamajanduse vabatahtliku sertifitseerimise hoogustamiseks[1].

Metsahoolekogul on rohkem kui 600 liiget 71 riigist[1].

FSC tegevust finantseerivad heategevusfondid, valitsused, raha laekub ka liikmemaksudest ja akrediteerimistasudest[1].

FSC ise metsi ei revideeri ega sertifikaate ei väljasta[1]. Seda teevad sertifitseerimisorganid, kelle tegevust hindab, akrediteerib ja kontrollib Metsahoolekogu[1]. FSC töögrupid tegutsevad 34 riigis, sh Eestis (MTÜ Eesti FSC Töögrupp, lühemalt Eesti FSC)[1].

FSC eesmärgid[muuda | redigeeri lähteteksti]

FSC ja Eesti FSC ühiste eesmärkide hulka kuulub[1]:

  1. toetada ja edendada metsade head majandamist, mille käigus ei kahjustata metsavarusid, ökosüsteeme ega metsaga seotud inimeste huvisid;
  2. toetada ja edendada FSC standardit ja selle järgimist;
  3. anda inimestele teadmisi metsade heast majandamisest, sertifitseerimisest ja metsatoodete märgistamisest (märgistamine võimaldab ostjal valida hästi ja jätkusuutlikult majandatud metsast saadud tooteid);
  4. suunata ja abistada metsamajandamise kavandajaid, metsamajandajaid ja kõiki teisi metsade majandamisest ja sertifitseerimisest huvitatud isikuid.

Metsahoolekogu tegevus Eestis[muuda | redigeeri lähteteksti]

Ka Eestis on Metsahoolekogu töörühm – MTÜ Eesti FSC Töögrupp (Eesti FSC). Eesti FSC ülesanne oli välja töötada Eesti oludele kohandatud FSC standard ja hoida seda ajakohasena[1]. Samuti on ta FSC kaubamärgi hoidja Eestis[1].

Vaata ka[muuda | redigeeri lähteteksti]

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 1,4 1,5 1,6 1,7 1,8 1,9 Säästva arengu sõnaseletusi. Säästva Eesti Instituut, SEI Tallinn. [1] (vaadatud 24.10.2012)

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]