Maarjamõisa

Allikas: Vikipeedia
Maarjamõisa paiknemine Tartus.

Maarjamõisa on linnaosa Tartu lääneosas. Linnaosa piiritlevad järgmised objektid: linna piir – Viljandi maanteeRavila tänavKullerkupu tänavTulbi tänavÜlase tänavN. Lunini tänavTervishoiu tänavL. Puusepa tänavÜmera tänavN. Lunini tänavNooruse tänavSanatooriumi tänavRiia tänavRingtee

Maarjamõisa linnaosa piirneb Tammelinna, Veeriku ja Ränilinna linnaosadega ning Tähtvere vallaga.

Maarjamõisa on väikseim linnaosa Tartus elanike arvu poolest. 1. jaanuaril 2012 elas 1,13 ruutkilomeetril vaid 377 elanikku olles seega ühtlasi ka hõredaim linnaosa asustustiheduse poolest (344 in/km²). Põhjuseks on see, et märkimisväärselt suur osa territooriumist on haiglate, parkide ja suvilate all.

Maarjamõisa on tuntud eelkõige meditsiinilinnakuna. Tartu Ülikooli Kliinikumi 17 kliinikust paikneb Maarjamõisa linnaosas 13. 2008. aastal täienes kliinikum uute ravihoonetega L. Puusepa tänaval, kus on 270 voodikohta, 32 intensiivravivoodit, 14 operatsiooni- ja 9 sünnitustuba. Parkimiskohti on rajatud 420.

Biomeedikum (Ravila 19) on nii Tartu Ülikooli arstiteaduskonna õppehoone kui ka kaasaegne teaduskeskus. Siin asub ka Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi kohtuarstlik ekspertiisiosakond.

Linnaosas liigub palju õppureid. Nooruse tänaval asub kaks üheksakorruselist ühiselamut. Augustis 2005 avati Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituudi uus maja Nooruse 1. Siin on ruumid leidnud ka riigiasutus Ravimiamet. 2009. aastal valmis Tartu Ülikoolil keskkonna- ja materjalianalüüsi teaduskeskus Chemicum (Ravila 14a). Tartu Tervishoiu Kõrgkool kolis 2011. aasta lõpus uude majja Nooruse 5. Nende endises hoones Nooruse 9 alustab alates 1. septembrist 2012 õppetegevust Tartu Täiskasvanute Gümnaasium, tulevikus ka Tamme Gümnaasium.

L. Puusepa 10 asub Maarjamõisa lasteaed, kus on ka liitrühm meelepuudega lastele.

Sanatooriumi pargis on puiduhakke rajad pikkusega 1,5 km ja 0,3 km, üldkehalise ettevalmistuse linnak, laste mänguplats.

Nooruse 1a ja Nooruse 3 kruntidele planeeritakse kuuekorruselise arhiivihoone ehitamist.

Miljööväärtusega hoonestusala asub Ravila ja N. Lunini tänavate vahelisel alal, Tulika tänava piirkonnas.

Haljasalad ja veekogud[muuda | redigeeri lähteteksti]

Linnaosas asuvad

Tänavad[muuda | redigeeri lähteteksti]

Vaata ka[muuda | redigeeri lähteteksti]

58.36958726.702013