Camtasia Studio

Allikas: Vikipeedia

Camtasia Studio[1][2] ja Camtasia for Mac[3][4] on videotöötlus ning videosalvestus programmid, Mille tootjaks on TechSmith. Mille abil saab salvestada arvuti ekraanil tehtavaid toiminguid. Salvestatava osa suurust ekraanil saab ise valida ning salvestada on võimalik heliga ja ilma.

Salvestust on võimalik igal ajahetkel peatada kiirklahviga, mis hetkel programm salvestab seni filmitud faili. Seejärel on kasutajal võimalus muuta erinevaid seadeid video juures. Näiteks on võimalus lisada heliefekte igale hiireklõpsule või tõmmata kursorile tähelepanu sellele värvilise tausta lisamine.

Pärast filmimist[muuda | redigeeri lähteteksti]

Pärast filmimist on kasutajal võimalik lõigata ning lisada juba varemtehtud videoklippe. Lisaks saab lisada ka heliefekte/muusikat ning määrata erinevad helid üksteise peale. Kuna Camtasia lubab samal ajal salvestada video ja heli, annab see hea võimaluse peale lugeda teksti. Samas võib ka eelnevalt teha valmis ainult video ning hiljem lisada helisalvestis.

Salvestamine[muuda | redigeeri lähteteksti]

Camtasia Studio toetab erinvaid videoformaate(nt mp4, wmv, jne) Mida käideltakse programmi enda formaadis Camtasia format. See formaat on loetav ainult Camtasia programmi poolt ning lubab kiiremat laadimisaega, ka pikemalt videolõikudel. Lisaks saab Camtasiaga tehtud videosid muute tavalisteks videoformaatideks nagu näiteks MPEG-4 Kuna seda formaati suudavad lugeda enamus arvutied, ka ilma Camtasia'ta.

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]

  1. Camtasia Studio, Version History. TechSmith Corporation, 15.12.2013.
  2. Camtasia Studio, System Requirements. TechSmith Corporation, 15.12.2013.
  3. Camtasia for Mac, System Requirements. TechSmith Corporation, 15.12.2013.
  4. Camtasia for Mac, Version History. TechSmith Corporation, 15.12.2013.

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]