Aare Olgo

Allikas: Vikipeedia

Aare Olgo (sündinud 21. mail 1954 Väike-Maarjas) on eesti ettevõtlus- ja omavalitsustegelane.

Elukäik[muuda | muuda lähteteksti]

Aare Olgo on lõpetanud 1972. aastal Jõgeva Keskkooli ja seejärel Tallinna Polütehnilise Instituudi masinaehituse tehnoloogia, metallilõikepinkide ja -instrumentide erialal. 1977–1992 töötas ta juhtivatel ametikohtadel Rakvere KEK-is, Jõgeva KEK-is, Jõgeva EPT-s, Jõgeva rajooni ATK-s ja Jõgeva MEK-is. Aastatel 1992–2002 oli ta osaühingu Jõgeva Ehituskaubandus üks rajajaid, juhatuse liige ja tegevjuht.

Tegevus omavalitsuses[muuda | muuda lähteteksti]

Aare Olgo valiti esimest korda Jõgeva linnavolikokku 2002. aastal Eesti Keskerakonna valimisnimekirjas (ta on Keskerakonna liige) ning sai abilinnapeaks. Jõgeva abilinnapeana töötas Aare Olgo ka aastatel 2005–2009. Mõned aastad tegutses Aare Olgo ettevõtluses. 2012–2013 oli ta Tartumaal Laeva valla vallavanem. 2013. aastal naasis Olgo Jõgeva linnavalitsusse abilinnapeaks ning aastatel 2013–2016 oli ta Jõgeva linnapea. 2016–2017 kutsuti ta taas Laeva vallavanemaks.

2017. aastal valiti Aare Olgo Jõgeva linna, Jõgeva valla, Palamuse ja Torma valla ühinemise tulemusena moodustatud Jõgeva valla esimeseks vallavanemaks ja selles ametis oli ta kuni aprillini 2021.

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

  • 2007 – Jõgeva linna aumärk staadioni ehitamise eestvedamise eest

Tegevus nõukogudes[muuda | muuda lähteteksti]

Olgo on kuulunud Jõgeva Linnaraamatukogu, SA Jõgeva Haigla ja sotsiaalkeskuse Elukaar nõukogusse ning olnud kahel perioodil OÜ Jõgeva Veevärk nõukogu esimees. Ta on Jõgeva vallavanemana SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse nõukogu liige ja Jõgevamaa Koostöökoja juhatuse liige.

Sportlik tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Mänginud jäähokit, korvpalli ja malet. 1967. aastal valiti üleliidulise jäähokiturniiri Kuldlitter (osales 158 võistkonda) parimaks väravavahiks Eestis. Korvpallis Rakvere rajooni meister Rakvere KEK-i võistkonnas.

Kaastöö ajakirjandusväljaannetele[muuda | muuda lähteteksti]

Aare Olgo on kirjutanud probleemartikleid ja juhtkirju Jõgeva maakonnalehes Vooremaa, Kesknädal, Jõgeva Linna Teatajas ja Jõgeva Valla Teatajas. Esinenud raadio- ja telesaadetes.

Hobid[muuda | muuda lähteteksti]

Mälumäng. Kuulunud Jõgeva KEK-i mälumänguvõistkonda, osalenud edukalt mälumängusaadetes „Miljonimäng“ ja „Kuldvillak“. Organiseerinud mälumänge. Harrastanud bridži, õpetanud bridži teistele asjahuvilistele.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Abiellus 1976. aastal Svetlana Olgoga. Poeg Rainer Olgo on Tartus ettevõtja ja heategevusürituste korraldaja, poeg Allar Olgo IT-spetsialist ja tütar Triin heategevusprojektide algataja ja elluviija. Aare Olgo on kolme lapse vanaisa.