Vikipeedia arutelu:Wikimedia CEE Spring 2015/Artikliloendid

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kuna märts on naisajaloo kuu, siis on otsustatud lisada ka spetsiaalne naiste kategooria, mille täitmise viisi võis iga kogukond ise valida. Kuidas eesti Vikipeedias täidetakse seda? Kas naissoost osalejate või naiselike teemade suhtes? Ja kui toimetaja pole avaldanud, mis soost ta on? Ave Maria (arutelu) 25. märts 2015, kell 21:22 (EET)

Ma küsin uuesti seda. Ave Maria (arutelu) 7. mai 2015, kell 17:04 (EEST)

Naiste kategooria on artikliloendis täiesti olemas, vähemalt mina leidsin küll üles. --Determist (arutelu) 7. mai 2015, kell 18:29 (EEST)
Eesti artikliloendis küll jah, aga kas eesti vikis tehtavate artiklite või eesti vikis tegijate suhtes ka midagi? Ave Maria (arutelu) 7. mai 2015, kell 19:13 (EEST)
Ma olen aru saanud, et asja mõte oligi ainult artikliloenditesse vastav kategooria tekitada, vaata nt seda arutelu. Või on kusagil midagi enamat tehtud? --Determist (arutelu) 7. mai 2015, kell 19:23 (EEST)
Väga austatud Ave Maria! Suur tänu küsimuse eest! Nagu Determist on Teile juba vastanud, siis lisasime Eesti nimekirjale kultuuri, teaduse ja muude valdkondade silmapaistvatele naistele ka eraldi "naiste" kategooria, mille täitsime Eesti naisõigusluse ajaloo seisukohalt oluliste isikutega. Samamoodi on tähelepanuväärseid naisi lisatud ka teiste riikide loenditesse. Sellest lähtuvalt on igal kasutajal võimalik teha eestikeelses Vikipeedias vastava valdkonnaga seotud toimetusi. --Kaarel Vaidla (WM EE) (arutelu) 24. mai 2015, kell 21:21 (EEST)