OTRS

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Vikipeedia:OTRS)

OTRS (lühend ingliskeelsest nimest Open-source Ticket Request System) on vabavaraline veahaldussüsteem organisatsioonide ja ettevõtete päringute vastuvõtmiseks ja haldamiseks. Selle abil võib vahendada küsimusi, kaebusi, tehnilise toe poole pöördumist, vearaporteid ja muud suhtlust.

Ülevaade[muuda | muuda lähteteksti]

Kõige lihtsamal tasemel on tegemist postiloendiga veateadete edastamiseks.

Igal süsteemi sisestatud ettekandel on olek või "ajalugu", mis säilitab kõik selle elutsükli käigus toimunud muudatused. OTRS võimaldab ettekandeid liita ja seeläbi hallata üksikteadete asemel kogu veajuhtumit korraga. Teadete lugemisel, sortimisel ja neile reageerimisel on toetatud mitme kasutaja paralleelne tegevus. Süsteem skaleerub hästi, lubades tuhandeid teateid päevas ja peaaegu lõputult paralleelseid kasutajaid.

OTRSi on sisse ehitatud vahend korduma kippuvate küsimuste loomiseks, töötlemiseks ja otsinguks ning nende teavet on ettekannetele reageerides lihtne vastusesse lisada.

OTRSi kasutamine toimub veebibrauseri kaudu ega sõltu operatsioonisüsteemist.

Tehnoloogia[muuda | muuda lähteteksti]

OTRS sai alguse Perli skriptina. Kasutajaliides kasutab tõhustamiseks JavaScripti. Funktsionaalsus jaguneb korduvkasutatavateks mooduliteks, mida saab vajadusel kohandada ja täiendada.

Veebiliides kasutab andmete näitamisel mallikeelt DTL (Dynamic Template Language).

Algselt toetas programm vaid MySQLi andmebaase. Hiljem lisandus PostgreSQLi, Oracle'i, DB2 ja Microsoft SQL Serveri tugi. OTRS töötab paljudel POSIXi sarnastel platvormidel (Linux, Mac OS X, FreeBSD jne) ning Microsoft Windowsil.

OTRSi skaleeruvust saab suurendada Apache veebiserveri mooduli mod_perl kasutamisega või andmebaasi ja programmiservereid lahutades.

POSIX-keskkondades kasutab OTRS-süsteemi utiliite, näiteks kirjade saatmiseks Postfix- või procmail-programmi.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]