Vera Wang

Allikas: Vikipeedia
Disainer Vera Wang (2007)

Vera Ellen Wang (sündinud 27. juunil 1949 New Yorgis) on Ameerika moedisainer.

Tema vanemad tulid Hiinast Ameerika Ühendriikidesse 1940. aastate keskel.

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Wang lõpetas The Chapini kooli aastal 1967. Wang hakkas iluuisutamisega tegelema 8-aastaselt. Keskkooli ajal treenis ta partner James Stuartiga ja võistles aastal 1968 iluuisutamise meistrivõistlustel. Kui selgus, et tal ei õnnestunud saada USA olümpiameeskonda, alustas ta karjääri moetööstuses.

Kohe pärast lõpetamist palgati Vera Wang Vogue'i toimetajaks. Ta oli Vogue'i kõige noorem toimetaja. Vogue'is töötas ta 17 aastat ning lahkus, et teha koostööd Ralph Laureniga, kelle juures ta töötas 2 aastat. 40-aastaselt hakkas ta iseseisvaks pruutkleididisaineriks.

Vera Wang on teinud pulmakleite paljudele staaridele, nagu näiteks: Chelsea ClintonKarenna GoreIvanka Trump,Campbell BrownAlicia KeysMariah CareyVictoria BeckhamSarah Michelle GellarAvril LavigneHilary DuffKhloe Kardashian, ja Kim Kardashian. Wangi õhtukleiti on kandnud ka Michelle Obama. Ta on disaininud ka kostüüme paljudele iluuisutajatele (Nancy KerriganMichelle Kwan ja Evan Lysacek).

Aastal 2006 hakkas ta tootma soodsamaid riideid, selle brändi nimeks sai Simply Vera.

1990 avas ta enda disainipoe, kus on esindatud ka tema pulmakleidid. Pruutkleidisalonge on ta avanud veel New Yorgis, Londonis, Tokyos ja Sydneys. Pruutkleitide hinnad jäävad vahemikku 600–1400 dollarit, mis annab võimaluse pruudile sobivas hinnavahemikus kleit soetada. Ta on oma brändi laiendanud, tehes lõhnaõlisid, ehteid, prille, jalanõusid ja kodutekstiili. 

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]