Mine sisu juurde

Võõrastemaja

Allikas: Vikipeedia

Külalistemajaks peetakse omamoodi öömaja. Mõnes maailma piirkonnas (näiteks Kariibi mere piirkonnas) on külalistemajad odavaimad majutustüübid. Osades riikides on võõrastemajadeks eramajad, mis on ümber ehitatud. Omanik elab tavaliselt kinnistul täiesti eraldi piirkonnas ning külalistemaja võib olla majutusettevõtte vormiks. Seda tüüpi majutamisel on ka mõned olulisemas eelised[1]:

 1. personaalne tähelepanu;
 2. tervislik ja kodune toit;
 3. vaikus;
 4. odavam;
 5. kaasaegne disain.

Ülevaade[muuda | muuda lähteteksti]

Mõnes maailma piirkonnas on külalistemajad ainus majutusvõimalus, mida saavad külastajad kasutada, kui neil pole ühtegi sugulast, kelle juures peatuda. Võõrastemajas puuduvad täiskohaga töötajad, kes on aga hotellis olemas.

Inglismaal on külalistemajad perekondade käes ja perekonnad elavad seal eeldusel, et külalised neid ei tülita seal viibitud aja jooksul. Kuigi enamik pereliikmeid töötavad 10-12 tundi päevas, siis nad võivad palgata osakoormusega töötajaid. Hotellidel on personali olemasolu 24/7, aga külalistemajadel on see aeg piiratud. Seetõttu tuleb tihti sisseregistreerimise aeg kokku leppida. Võõrastemajal on tavaliselt olemas ka restoran.

Indias on külalistemajade äris tohutut kasvu näha, eriti Delhi-NCR-is (riigi pealinna piirkond), kus IT-sektori edusammud ja Commonwealth Games 2010 olid kaks kõige mõjukamat tegurit. Tänapäeval on külalistemajade majutussektor palju paranenud. Isegi koduks muudetud külalistemaja pakub oma külalistele 3 tärniga samaväärseid võimalusi.

Elu tasulises külaistemajas[muuda | muuda lähteteksti]

Tasulises külalistemajas elavad inimesed võivad olla eri riikidest ja erinevate kultuuridega, seega valib PG majutusasutuses elav inimene järgmiste heade külgede järgi omale majutuse, et nende elu muutuks lihtsaks ja mugavaks[2]:

 1. jagamine ja reguleerimine,
 2. väikeste asjade tunnistamine,
 3. kontaktnumbrite vahetamine,
 4. keskendudes õpingutele,
 5. silmariba ja kõrvatroppide kasutamine,
 6. osalemine koosviibimisel,
 7. ohutuse kontroll.

Turvalisus[muuda | muuda lähteteksti]

Üldiselt on kahte varianti külalistemaja:

 1. Kodu ümberehitatud külalistemajaks;
 2. Professionaalselt juhitud külalistemaja koos kõige mugavuste ja personaliga.

Esimeses külalistemaja versioonis peab külaline elama koos perega, kellelt nad saavad peavarju ja toitu. Külaline peab tegelema ülejäänud tööga. Näiteks peab ta riideid, voodiriideid ja sööginõusid pesema ning ruumi koristama. Teises külalistemaja versioonis pakutakse külalisele kõik mugavaks eluks vajalik. Neile antakse täielikult möbleeritud tuba, mugav voodi, konditsioneer, televiisor, soe ja külm vesi. Samuti tagatakse nende turvalisus.

Professionaalselt juhitud külalistemaja juures on ka suur pluss see, et omanik järgib kohaliku omavalitsuse poolt kehtestatud ohutusnorme. Mõned olulisemad ohutuspunktid on[3]:

 1. tuleohutus koostuletõrjeõppusega;
 2. katastroofide ohjamine;
 3. uuendatud ohutusvarustus;
 4. infotahvlid külalistele ja töötajatele;
 5. valitsuse sertifikaadid.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

 1. "Top Reasons to Stay at a Guest House". 2018. Originaali arhiivikoopia seisuga 3.12.2019. Vaadatud 03.12.2019.
 2. "Make Your Hostel Life a Remembering One". Originaali arhiivikoopia seisuga 3.12.2019. Vaadatud 03.12.2019.
 3. "Why Safety is So Important in Accommodation Business". Originaali arhiivikoopia seisuga 3.12.2019. Vaadatud 03.12.2019.