Underoath

Allikas: Vikipeedia
Underoath

Underoath on kristlik post-hardcore'i (varem metalcore) ansambel, mis pärit Ameerika Ühendriikide Florida osariigi Ocalast.

Tihti stiliseeritakse ansambli nime kirjapilti, kirjutades seda Underøath, UnderOath või UnderOATH. Bänd on kogunud suure hulga populaarsust nii kristlikes kui ka mittekristlikes ringkondades.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Underoath asutati 1998. aastal Dallas Taylori magamistoas. Bänd läks Takehold Recordsi alla ning 1999. aastal lasti välja debüütalbum "The Act of Depression", millele järgnes aasta hiljem nende teine album "Cries of the Past".

Bändi tollane stiil oli üpriski omapärane võttes mõjutusi nii black metal'ist ja grindcore'st kui ka meloodilisest death metal'ist.

Ansambli algusaastatel muutus koosseis üpris tihti ning praeguseks on kõik ansambli liikmed vahetunud. Praegustest liikmetest on kõige kauem bändis olnud Aaron Gillespie, kes küll vahetas välja nende algse trummari Scott Nunni, kuid on siiski saanud oma panuse anda iga albumi valmimisel.

2001. aastal, mil Takehold Records osteti ära Tooth & Nails Recordsi poolt, läks Underoath üle Tooth & Nails Recordsi tütarfirma Solid State Recordsi alla.

26. veebruaril 2002 ilmus album "The Changing of Times", mis sai vanadelt Underoathi fännidelt palju kriitikat, kuna stiilimuutus oli üpriski suur: lood olid lühemad ja meloodilisemad ning kadunud oli suures osas endiste albumitelt pärit eepilisus ja metalne kõla. Hoolimata sellest, et paljud vanemad austajad kadusid ära olid "The Changing of Timesi" müüginumbrid kõvasti suuremad, kui kahe eelmise albumi omad. Stiilimuutuse põhiliseks põhjuseks peetakse liikmete vahetumist. Bändi kuulajad jagavad ansambli ajaliselt tihti kaheks: vanaks ja uueks Underoathiks. Vana Underoathiga peetakse silmas kahte esimest albumit ja uue Underoathiga kõike, mis tulnud pärast seda.

2003 pidi Underoath turnee "Vans Wraped Tour" pooleli jätma, kuna Dallas Taylor lahkus bändist, sest bändiliikmete vahel oli suhtlemisprobleeme. Nagu Taylor on hiljem intervjuudes paljastanud, paluti tal lahkuda ja seda paljuski oma naise traagilise surma pärast autoõnnetuses ning Taylori võimetuses sellega leppida, samuti tragöödiast tulenevate suhtumisprobleemide tõttu. Sellest õnnetusest räägib albumi "Cries of the Past" nimilugu. Samast juhtumist räägib ka lugu "It's Dangerous Business Walking Out Your Front Door", mis jutustab loo, kuidas mees sõidab sihilikult enda armastatu surnuks, et viimane saaks jumalaga omavahel olla.

Kui bänd läks tuurile koos Atreyuga, siis kasutati ajutiselt vokaalina Winter Solstice'i solisti Matt Tarpeyd. Hiljem aga võeti bändi Spencer Chamberlain, kes on ansambli laulja tänapäevani. Enne oli ta metalcore-bändis This Runs Through. Spencer Chamberlainiga eesotsas on ilmutatud juba kolm albumit, milleks on "They're Only Chasing Safety", "Define the Great Line" ja "Lost in the Sound of Separation".

Praegused liikmed[muuda | muuda lähteteksti]

Endised liikmed[muuda | muuda lähteteksti]

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]