Tumblr

Allikas: Vikipeedia
Tumblri logo

Tumblr on 2007. aastal David Karpi loodud rahvusvaheline suhtlusvõrgustik ja mikroblogimise veebisait.

Iga kasutaja saab seal teha endale blogi ja jälgida ka teiste kasutajate blogisid. Teenus võimaldab postitada multimeediafaile. Oma blogisse saab kasutaja postitada nii fotosid, videoid kui ka helisalvestisi. 1. juuni 2018 seisuga sisaldab Tumblr enam kui 417,1 miljonit blogi.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Tumblri arendamine algas 2006. aastal. Tumblr anti avalikku kasutusse 2007. aasta veebruaris ja kahe nädala jooksul sai teenus 75 000 kasutajat.

Tumblri kasutamine[muuda | muuda lähteteksti]

Tumblr on veebikeskkond, kus saab ennast väljendada; avastada ja ühendada omavahel teemasid, mis on kasutajale meelepärased. Tumblri eesmärk on julgustada kasutajaid looma oma sisu ja pakkuda võimalust suhelda teiste inimestega, kellel on sarnased huvid. Seda keskkonda kasutavad enamasti teismelised.

Noored saavad koostada oma veebisaidi, postitada pilte ja muid faile oma harrastuste ja huvide kohta. Nad saavad teistest blogidest ka nii-öelda reblogida seda, mis nende jaoks huvitav tundub. Nad saavad kohandada oma isikliku blogi välimust nii, et see peegeldaks nende isikupära. Enamik Tumblri kasutajaid jälgib ja hoiab ennast kursis nende kasutajate ja teemadega, mis neile huvi pakuvad. Väga lihtne on ka teiste Tumblri kasutajatega suhtlemine, nende blogide kommenteerimine ja nende postituste oma profiilis jagamine.[1][2]

Peakorter[muuda | muuda lähteteksti]

Tumblri peakorter asub Ameerika Ühendriikides New Yorgis aadressil 770 Broadway Street. Ettevõtte tugikeskus asub Virginia osariigi pealinnas Richmondis. Alates 1. juunist 2017 on Tumblril 411 töötajat.[3][4][5]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "viide".
  2. "viide".
  3. "viide".
  4. "viide".
  5. "viide".