Tumblr

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Tumblri logo

Tumblr on 2007. aastal David Karpi loodud suhtlusvõrgustik ja mikroblogimise veebisait.

Igal kasutaja saab seal teha endale blogi ja jälgida ka teiste kasutajate blogisid. Teenus võimaldab postitada multimeediafaile. Oma nii-öelda blogisse saab postitada nii fotosid, videoid kui ka helisalvestisi. 1. juuni 2018 seisuga sisaldab Tumblr enam kui 417,1 miljonit blogi.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Tumblri arendamine algas 2006. aastal. Tumblr käivitati 2007. aasta veebruaris ja kahe nädala jooksul sai teenus 75 000 kasutajat.

Tumblri kasutamine[muuda | muuda lähteteksti]

Tumblr on veebikeskkond, kus saab ennast väljendada; avastada ja ühendada omavahel teemasid, mis on kasutajale meelepärased. Tumblri eesmärk on julgustada kasutajaid looma oma sisu ja pakkuda võimalust suhelda teiste inimestega, kellel on sarnased huvid. Seda keskkonda kasutavad enamasti teismelised.

Noored saavad koostada oma veebisaidi, postitada pilte ja muid faile selle kohta, mis on nende lemmiktegevused või -asjad. Nad saavad teistest blogidest ka nii-öelda re-blogida seda, mis nende jaoks huvitav tundub. Nad saavad kohandada oma isikliku blogi välimust nii, et see peegeldaks nende isikupära. Enamik Tumblri kasutajaid jälgib ja hoiab ennast kursis nende kasutajate ja teemadega, mis neile huvi pakuvad. Väga lihtne on ka teiste Tumblri kasutajatega suhtlemine, nende blogide kommenteerimine ja nende postituste oma profiilis jagamine.[1][2]

Peakorter[muuda | muuda lähteteksti]

Tumblri peakorter asub New Yorgis aadressil 770 Broadway Street. Ettevõttel on ka tugikeskus Richmondis, Virginia osariigi pealinnas. Alates 1. juunist 2017 on Tumblril 411 töötajat.[3][4][5]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "viide".
  2. "viide".
  3. "viide".
  4. "viide".
  5. "viide".