Tule lähemale

Allikas: Vikipeedia
Tule lähemale
Closer
Žanr draama
Režii Mike Nichols
Produtsent Mike Nichols
Cary Brokaw
John Calley
Stsenaarium Patrick Marber
Peaosades Julia Roberts
Jude Law
Natalie Portman
Clive Owen
Muusika Suzana Peric
Filmistuudio Sony Pictures Entertainment
Aasta 2004
Esilinastus Flag of the United States.svg 3. detsember 2004
Flag of Estonia.svg 18. veebruar 2005
Kestus 98 min
Riik Ameerika Ühendriigid
Keel inglise
Eelarve $27 miljonit
Ametlik veebileht
IMDb profiil

"Tule lähemale" (originaalpeakirjaga Closer) on 2004. aasta USA draamafilm, mis põhineb Patrick Marberi samanimelisel näidendil. Filmi produtsendiks ja lavastajaks oli Mike Nichols ja peaosades Natalie Portman, Julia Roberts, Jude Law ja Clive Owen.

Sisu[muuda | muuda lähteteksti]

Alice Ayres (Natalie Portman) ja Dan Woolf (Jude Law) näevad teineteist esimest korda Londoni kaootilisel jalakäijatetänaval. Alice on ameeriklannast striptiisitar, kes alles Londonisse saabunud; Dan kohalik edutu kirjanik, kelle tööks surmakuulutuste kirjutamine. Kui Alice teed ületades auto alla jääb, viib Dan ta haiglasse ja nende vaheline armulugu algab.

Aasta hiljem on Dan Alice'i elust romaani kirjutanud ja fotosessioonil ameeriklannanst fotograafi Anna Cameroni (Julia Roberts) juures armub mees temasse. Anna keeldub tema suhet alustamast.

Veidi hiljem kohtub Dan jututoas dermatoloogi Larryga (Clive Owen) ja teeskleb, et on Anna ning lepib Larryga järgmisel päeval kokku kohtumise akvaariumis, kus Anna tihit käib. Larry läheb kohale ja juhtumisi on seal ka Anna, kes Larryle peagi seletab, et teda on ninapidi veetud, ning et ta hoopis Daniga jututoas rääkinud oli. Annast ja Larryst saab peagi paar.

Neli kuud hiljem toimub Annal fotonäitus, kuhu lähevad ka Alice ja Dan. Dan pole ikka veel Annast üle saanud ning nad alustavad salajast afääri. Afäär kestab aasta aega, vahepeal abiellub Anna Larryga, enne kui nad oma partneritele sellest räägivad ja nendest lahku lähevad.

Alice hakkab uuesti strippariks ja ühel päeval satub Larry kogemata samasse klubisse, kus ta Alice'i ära tunneb. Alice kasutab nime Jane, aga Larry käsib tal enda päris nime öelda, kuid Alice ei tagane ning väidab et ta nimi on Jane. Larry üritab veenda Alice't endaga magama, kuid Alice keeldub.

Paar kuud hiljem saab Anna Larryga kokku, et too lahutuspaberitele alla kirjutaks, kuid Larry ei taha endiselt Annast loobuda, ning on nõus seda ainult siis tegema, kui Anna temaga veel viimast korda magab. Anna nõustub, aga Dan saab sellest teada ning nad lähevad lahku. Anna läheb tagasi Larry ja Dan Alice'i juurde.

Larry on Dan'ile rääkinud, et ta Alice'it stripitiisiklubis kohtas ja et ta temaga magas. Dan tahab seda aga Alice'i käest kuulda, kuid Alice väidab et seda ei juhtunud. Ootamatult otsustab Alice, et ta ei armasta enam Dani ja ütleb talle et magas Larryga ning tahab, et Dan lahkuks. Alice läheb tagasi New Yorki ja passikontrollist läbi minnes selgub, et ta nimi on hoopis Jane Rachel Jones.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]