To Víma

Allikas: Vikipeedia

To Víma (Το Βήμα) on kreeka ajaleht. To Víma ilmus 1922. aastast päevalehena, alates 2011. aastast ilmub leht paberil vaid pühapäeviti, samas kui netisisu uuendatakse iga päev.

Lehe asutas Dimítris Lambrákis ja see kuulub Lambrakise meediagrupile (Δημοσιογραφικός Οργανισμός Λαμπράκη, ΔΟΛ). Poliitilistelt vaadetelt on To Víma vasaktsentristlik ajaleht.

To Víma on kvaliteetleht, eriti tähtsaks on peetud selle poliitilist mõjukust. Läbi ajaloo on lehele arvamusartikleid kirjutanud ja intervjuusid andnud olulised Kreeka poliitikud, teiste seas Elefthérios Venizélos, Geórgios Papandréou, Nikόlaos Plastíras, Konstantínos Karamanlís ja Andréas Papandréou. Ajalehe kolumnistide hulka kuulub Kreeka tuntud ajakirjanikke, professoreid, politolooge ja poliitikuid.

Poliitikas kuulus ajalehe poolehoid algul Elefthérios Venizélose juhitud Liberaalsele Parteile,[1] kuid viimastel aastakümnetel on toetatud sotsiaaldemokraatlikku erakonda PASOK. Mitmed To Víma ajakirjanikud on PASOKi ridades parlamenti kandideerinud. To Vímas töötanud Pétros Efthímou ja Giórgios Romeos on olnud ka ministrid.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Antonis Skamnakis. Politics, Media and Journalism in Greece. lk 65.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]