Thilo Sarrazin

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Thilo Sarrazin (2014)
Thilo Sarrazin (2009)

Thilo Sarrazin (sündinud 12. veebruaril 1945 Geras) on Saksa poliitik ja majandustegelane. Ta kuulub Saksamaa Sotsiaaldemokraatlikusse Parteisse, kust teda on tema "poliitiliselt ebakorrektsete" veendumuste pärast korduvalt üritatud välja heita.

Thilo Sarrazin õppis aastatel 19671971 Bonni ülikoolis majandusteadust. 1973. aastal sai ta doktorikraadi.[1] Alates 1975. aastast töötas ta avalikus sektoris, tegutsedes põhiliselt rahanduse alal. 20022009 oli ta Berliini finantssenaator (liidumaa rahandusminister). 2009–2010 oli Sarrazin Saksamaa Riigipanga juhatuse liige, kust teda ta enda seisukohti väljendavate avalduste tegemise pärast lahkuma sunniti.

2010. aastal avaldas ta raamatu "Deutschland schafft sich ab" (eesti keeles "Saksamaa käib maha", 2013), millest ta oli väga kriitiline Saksamaa sotsiaalabisüsteemi, haridussüsteemi ja immigratsioonipoliitika suhtes. Raamat äratas väga suurt tähelepanu (müüdi üle 2 miljoni eksemplari) ja tekitas vastakaid arvamusi.

2012. aasta mais avaldas Thilo Sarrazin raamatu "Europa braucht den Euro nicht" ("Euroopa ei vaja eurot").

2014. aastal ilmus temalt raamat "Der neue Tugendterror. Über die Grenzen der Meinungsfreiheit in Deutschland." ("Uus voorusterror. Arvamusvabaduse piiridest Saksamaal").

2016. aastal avaldas Sarrazin raamatu "Wunschdenken. Europa, Währung, Bildung, Einwanderung – warum Politik so häufig scheitert" (eesti keeles "Soovmõtlemine. Euroopa, raha, haridus, sisseränne – miks poliitika nii sageli ebaõnnestub" 2017).

2018. aasta augusti lõpus ilmus raamat "Feindliche Übernahme − Wie der Islam den Fortschritt behindert und die Gesellschaft bedroht" ("Vaenulik ülevõtmine - kuidas islam progressi takistab ja ühiskonda ohustab").

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Thilo Sarrazin whoswho.de

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]