Taani kuninglik perekond

Allikas: Vikipeedia
Monarchy Of Denmark April 2010.jpg

Taani kuninglikku perekonda kuulub Taani monarh ja tema pereliikmed. Kõik Taani kuningliku perekonnaliikmed omavad kas tiitlit Taani prints, Taani printsess või Tema Kõrgus. Nad kuuluvad Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburg'i dünastiasse, millest pärineb ka praegune Norra kuninglik perekond.

Kuningliku perekonna liikmed[muuda | muuda lähteteksti]

Laiendatud kuningliku perekonna liikmed[muuda | muuda lähteteksti]

Laiendatud kuninglikku perekonda kuuluvad pereliikmed, kes ei oma kuninglikku tiitlit, kuid on kuninganna Margrethe II-ga lähedalt suguluses: printsess Benedikte abikaasa, nende lapsed ja laste abikaasad. Kuna printsess Benedikte on abielus Sayn-Wittgenstein-Berleburgi printsiga, kannavad ta lapsed tiitlit Sayn-Wittgenstein-Berleburgi prints või printsess. Samuti kuuluvad perekonda printsess Benedikte lapselapsed.

Kreeka kuninglik perekond, Hispaania kuninganna Sofía ja Suurbritannia prints Philip[muuda | muuda lähteteksti]

Kreeka kuningapere liikmed kannavad lisaks tiitlit Taani prints või printsess, kuna Kreeka kuningas George I sündis Taani printsina. Siia kuulub Kreeka kuningapaar Konstantínos II ja Anne-Marie, kes on kuningapaar ainult nime poolest, ning nende lapsed ja lapselapsed.

Lisaks võib pereliikmeteks lugeda ka Hispaania kuningannat Sofíat ja Suurbritannia prints Philipit, kes sündisid vastavalt tiitlitega Kreeka ja Taani printsess ning prints.

Norra kuninglik perekond[muuda | muuda lähteteksti]

Norra kuningapere liikmed on Taani kuningaperega suguluses Haakon VII kaudu, kes sündis Taani printsina.

Rosenborgi hertsogid ja hertsoginnad[muuda | muuda lähteteksti]

Rosenborgi hertsogite ja hertsoginnade hulka kuuluvad Taani printsid (Margrethe II nõod), kes abiellusid loata ja kaotasid seega oma kuningliku tiitli.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]