Taani Filmikool

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Taani Filmikool (Taani keeles Den Danske Filmskole) on sõltumatu filmikool Taanis. Kool tegutseb Taani Kultuuriministeeriumi alluvuses. See asutati 1966. aastal ja asub Holmenis Kopenhaageni sadamas.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Taani Filmikool asutati 1966. aastal Taani Filmi Instituudi alluvuses. Selle eestvedajad olid Theodor Christensen ja Jens Christian Lauritzen; viimasest sai hiljem kooli esimene direktor.[1] 1988. aastal sai koolist sõltumatu institutsioon ja samal aastal kolis kool oma praegusse asukohta Holmenisse Taani Kunstilise Hariduskeskuse osana.

Kursused[muuda | muuda lähteteksti]

Koolis on neli õppeprogrammi: film, televisioon, stsenaarium ja animatsioon. Õpilasi on 96: 60 filmi erialal, 6 stsenaristi, 18 televisioonitöötajat ja 12 animatsiooni režissööri. Kõik kursused on 4-aastased, väljaarvatud stsenaristi eriala, mis kestab 3 aastat.

Kooli on kunstikool, ent praktilised teadmised on samuti väga tähtsad. Õppeprogramm koosneb filmi teoreetilisest ja praktilistest harjutustest, sealhulgas ka lavastustest. Õpilaste lõputööks on professionaalsel tasemel loodud film, mida näidatakse rahvustelevisioonis. Kõik õpilased peavad sooritama sisseastumiseksami, mis koosneb praktilistest ülesannetest ja intervjuust.

Režissöör Poul Nesgaard on olnud kooli direktor alates 1992. aastast. Töötajaid on umbes 50, sealhulgas õpetajad, tehniline ja halduspersonal. Suur hulk külalisõpetajaid on ajutiselt palgatud. Kool korraldab kursusi ka filmi- ja teleprofessionaalidele välismaalt ja seminare, kus osalejad on teistest Põhja-Euroopa riikidest.

Rektorid[muuda | muuda lähteteksti]

Aasta Rektor
1966–1969 Jens Christian Lauritzen
? ?
1975—1982 Henning Camre
1992–present Poul Nesgaard

Vilistlasi[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]


Viited[muuda | muuda lähteteksti]