Sultan Ibragimov

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Sultan Ibragimov (sündinud 8. märtsil 1975 Kaspiiskis) on avaari päritolu Venemaa poksija, endine WBO raskekaalu maailmameister.

Ta alustas elukutselise poksija karjääri 25. mail 2002 ja selles kohtumises nokauteeris ameeriklase Tracey Williamsi 1. raundis. Ka järgmised 4 vastast (kõik ameeriklased) nokauteeris ta esimeses või teises raundis. Ta võitis esimesed 19 kohtumist, neist 18 enne tähtaega. Vastastest 13 olid ameeriklased.

28. juulil 2006 kohtus Ibragimov oma 20. kohtumises Ray Austiniga. Kohtumise võitja pääses IBF MM-tiitlimatšile Volodõmõr Klõtško vastu. Matš oli väga võrdne. Üks kohtunik eelistas lõpus Austinit, teine Ibragimovit ja kolmas arvas, et viik on õige tulemus. Matš tunnistati viigiliseks. MM-tiitlimatšile pääses Austin, kes oli reitingutabelis kõrgemal. Austin kaotas tiitlimatši juba 2. raundis nokaudiga.

2. juunil 2007 pääses Ibragimov WBO tiitlimatšile Shannon Briggsi vastu. 12 raundi peetud kohtumises andsid kaks kohtunikku Ibragimovile suure ja kolmas väikese võidu ning Ibragimov tuli maailmameistriks.

13. oktoobril 2007 kaitses Ibragimov MM-tiitilit endise maailmameistri ameeriklase Evander Holyfieldi. Holyfield pidas lõpuni vastu, ent kõigi kohtunike hinnangul oli Ibragimov väga suures ülekaalus.

23. augustil 2008 kohtus Ibragimov IBO ja IBF maailmameistri Volodõmõr Klõtškoga. Võitja sai endale kõik kolm tiitlit. See kohtumine lõppes Ibragimovi esimese kaotusega. Kohtunikud hääletasid Klõtško üksmeelselt võitjaks.

Pärast seda kaotust ei ole Ibragimov rohkem võistelnud.