Stephen Bann

Allikas: Vikipeedia
Stephen Bann avalikul loengul Tartu Ülikoolis 6. veebruaril 2013.

Stephen Bann (sündinud 1942 Manchesteris) on inglise kunstiajaloolane ja kultuuriteadlane.

Bann sai hariduse mainekas Winchester College'i poistekoolis ja jätkas õpinguid Cambridge'i Ülikooli King's College'is. Filosoofiadoktori kraadi kaitses ta 1967. aastal.

Ta on töötanud kaasaja kultuuri uuringute professorina Kenti Ülikoolis ja olnud hiljem Bristoli Ülikooli kunstiajaloo õppetooli juhataja. Praegu on Bann Bristoli Ülikooli kunstiajaloo emeriitprofessor.

1998. aastast on ta Briti Akadeemia liige. 2004 anti talle Briti impeeriumi ordu komandöri tiitel (CBE).

Stephen Banni peamised uurimisvaldkonnad on ajaloo kujutamine visuaalses kunstis, iseäranis maalikunstis, muuseumite ajalugu ja muuseumiteooria, 19. sajandi trükimeedia Prantsusmaal ja Suurbritannias, inglise kunstikriitika, 20. sajandi avangardistlikud kunstiliikumised, postmodernistlik meedia ja installatsioonikunst, maastiku- ja aiakunst ning sellega seotud teooriad.

Ta on avaldanud alates 1970. aastatest arvukalt monograafiaid. Banni hilisematest töödest väärivad mainimist "Ways Around Modernism" (2007), "Painting History: Delaroche and Lady Jane Grey" (2010) ja "Distinguished Images: Prints in the Visual Economy of nineteenth-century France" (2013).

6. veebruaril 2013 esines professor Bann Tartu Ülikoolis avaliku loenguga "The signs of the times – temporality and print media in post-revolutionary France".