Static-X

Allikas: Vikipeedia
Static-X
Static-X.jpg
Päritolu USA, Wisconsin
Stiilid industrial metal
Tegev 1994-2013
Plaadifirma(d) Warner Bros.
Reprise
Veebileht http://www.static-x.com
Koosseis
Wayne Statc
Koichi Fukuda
Nick Oshiro
Endised liikmed
Ken Jay
Tripp Eisen
Tony Campos

Static-X on USA industrial metal'i ansambel. Bänd on pärit Wisconsini osariigist.

Wisconsin Death Trip (1994–2000)[muuda | muuda lähteteksti]

Static-X loodi aastal 1994 pärast Ken Jay eelmise bänd Deep Blue Dream lahkuminekut Wayne Static ja Ken Jay poolt. Ken ja Wayne läksid LA uusi liikmeid otsima, kus nad kohtasid bassisti Tony Campos ja kitarristi Koichi Fukuda ja see oligi bändi algne koosseis.

Static-X liitus Warner Bros. Records-iga 1998. aasta algul ja 23. märtsil 1999 lasid nad välja ka oma esimese debüüt albumi Wisconsin Death Trip, varsti pärast seda lasid nad välja ka oma esimese singli "Push It", millele järgnesid "I'm With Stupid" ja "Bled For Days" 2000. aastal. Static-X oli tuuril palju aega, et promoda oma uut albumit, nad esinesid ka Ozzfest-il kaks korda. Järgneval aastal lasi Static-X välja EP (laientatud väljalase) The Death Trip Continues, mis ei jõudnud poeletitele. Aastal 2001 müüs esimene album ennast plaatiniumiks ja see on nende seni ainuke plaat, mis on saavutanud sellist edu.

Static-X il on mitmeid lugusid kasutatud videomängudes. Esimeselt albumilt on sellised lood:

Otsegolation Omega Boost
Push It Street Skater 2/Duke Nukem: Land of the Babes
Love Dump World Wrestling Entertainment/World Championship Wrestling

Machine – Shadow Zone (2001–2003)[muuda | muuda lähteteksti]

Järgmiseks albumiks lasid nad välja Machine. Koichi lahkus bändist, et veeta aega oma tüdruksõbraga ja tegelda muude muusika projektidega. Koichi oli kaasa tegev ainult ühel lool Otsego Undead Süntesaatoril. Fukuda asemele võeti Dope-i endine liige Tripp Elisen. Machine avaldati 22. mail 2001. Mõne aja pärast alustasid nad kolmanda albumi salvestamist Shadow Zone, seekord oli ka Tripp kaasategev produtsent. Kuid enne, kui nad said alustada salvestamist, lahkus Ken Jay bändist muusikalistel ja poliitiliste erinevuste tõttu. Albumi salvestamise ajal kasutasid nad trummariks Josh Freese, kes oli bändi A Perfect Circle liige. Hiljem võeti bändi Jay asemele trummariks Nick Oshiro (endine Sheether-i liige).

Teise albumi produtseerimise ajal võttis Jonathan Davis Kornist Wayne'iga ühendust et salvestada tema kirjutatud lugu "Not Meant For Me" filmi "Queen of the Damned" heliriba jaoks. Samuti tehti video selle filmi kohta Cold, mis oli ka filmi DVD-l. "Shadow Zone" lasti välja 7. oktoobril 2003. Static-X jätkas oma lugude mängudes promomisega.

This Is Not Shaun Palmer's Pro Snowboarder
The Only Need for Speed: Underground
Start A War WWE SmackDown! vs. RAW 2006

Beneath, Between, Beyond – Start A War (2004–2006)[muuda | muuda lähteteksti]

20. juulil 2004 ilmus nende album "Beneath...Between...Beyond", mis oli demode ja haruldasemate lugude kogumik. Pärast selle albumi välja laskmist tekkis kuulujutt, et static-x võib laiali minna madala plaadi müügi tõttu. Aga varsti pärast BBB ilmumist hakkasid nad töötama nende 4 stuudio albumiga Start A War.

Veebruaris 2005 vahistati Tripp Eisen süüdistatuna seksiskandaalis, milles olid kaasatud alaealised. Pärast seda skandaali lasti ta kohe Static-x-ist lahti. Endine liige Koichi Fukuda liitus uuesti bändiga, et täita tühja kohta. "Start A War" lasti lõppuks välja 24. juunil 2005. "I'm The One" ja "Dirthouse" olid selle albumi singlid.

Skinnyman Need For Speed: Most Wanted

Cannibal (2007–2008)[muuda | muuda lähteteksti]

Cannibal ilmus 3. aprillil 2007. Lugu "No Submission" oli enne plaadi ilmumist kuulda filmi Saag III soundtrackil. Täislugu oli saadaval ka nende Static-X-i MySpace lehel. Cannibal ilmus samuti digitaalselt iTunes. Destroyer oli selle albumi raadio singel. Video sellele singlile lasti samal ajal välja kui album isegi. Video on saadaval ka veebileheküljel headbangersball.com. 20. märtsil ilmus eksklusiivne destroyeri EP.

10. mai 2007 teatas bänd, et nad esinevad ka Ozzfestil. Novembris 2007 liitus Tony Campos instrumentaal bändiga Ministry ajutiseks tuuri bassistiks.

2008–...[muuda | muuda lähteteksti]

Bänd alustas detsembris pärast Operation Annihilation tuuri Austraalias tööd oma 6. stuudio albumiga. Wayne Static ütles et, nende album peaks välja tulema 2008. aasta lõpuks ja ta lubas et, see plaat tuleb rohkem nagu WDT album ja lubas ka, et see album säilitab ka oma hevi-stiili, mis oli Cannibali plaadil. Static andis teada ka mõnede lugude nimed nagu "Lunatic", "Z28", "Terminal" ja "Tera-fied". Bänd mainis, neil on kavas välja lasta ka DVD kontsert, kus võivad olla kõik nende muusika videod.

Static-X väljastas 14. oktoobril kontsert CD/DVD Cannibal Killers Live.

Uus lugu "Lunatic" ilmus filmi "Punisher:War Zone" soundtrackil.

2009. aastal peatas bänd ajutiselt tegevuse, et ja keskenduda rohkem teistele projektidele.

Koosseis[muuda | muuda lähteteksti]

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Albumid[muuda | muuda lähteteksti]

Kogumikud[muuda | muuda lähteteksti]