Solaris Bus & Coach

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Solaris Urbino 12 buss Varssavi tänaval

Solaris Bus & Coach on busside, trollide ja trammide (bussi- ja trollimark "Solaris") tootja Poznańi lähedal Bolechowos, Poolas. Solaris on Poola noorim bussitootja, kes alustas tegevust 2001. aastal busside edasimüügifirma Neoplan Polska baasil.

Tallinna tänavatel sõidab alates 2002. aastast 18 Solarise ja Ganz Transelektro Traction Electrics Ltd. koostöös valminud Solaris Trollino 12T trollibussi ja 2003. aastast viis Solaris Trollino 18T liigendtrollibussi.

2007. aastast lisandus Tallinna Trammi- ja Trollibussikoondise sõidukiparki veel seitse Solaris 12 tüüpi trollibussi. Trollid on juba uuem põlvkond (variant AC). Tehtud on mõningad kosmeetilised muudatused. 2008. aastal ostis Tallinna trammi- ja trollibussikoondis juurde seitse 18-meetrist Solaris Trollino 18 lõõtsaga täismadalapõhjalist trollibussi (ka need nüüd juba variandis AC). 2009. lisandus veel seitse 18-meetrist Solaris Trollino lõõtstrolli ja 2010. aastal saabus Tallinna seitse 12-meetrist Solaris Trollino trollibussi.[1]

2019. aastal sõlmisid Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) ja Solaris Tallinna seni suurima bussihanke lepingu. Lepingusse kuulub 350 gaasitoitel sõitva autobussi tarnimine Tallinna linnaliinidele ja esimesed 100 bussi saabusid Tallinna 2020. aasta sügissuvel. Kuna Tallinna Linnatransport tahab 2035. aastaks täielikult üle minna elektritranspordile, siis lähiajal on Tallinna oodata ka elektribusse. Üks tootja, kes kindlasti hankes osaleda soovib, on Solaris.

Solaris Urbino 18 Hybrid II aastast 2008 Bremenis
Solaris Urbino 18 Metrostyle

Ka firmal GO Bus on Solarise busse.

Aastal 2011 alustatakse koostöös Autosani ja Modertransiga trammi Solaris Tramino tootmist.

Firma valmistab ka Solaris Tramino tüüpi tramme.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]