Mine sisu juurde

Sjarova

Allikas: Vikipeedia
Siarova

valgevene Сярова * / Siarova *transkriptsioon: Sjarova
vene Серова (Serova)

Koordinaadid 53° 50′ N, 27° 31′ E
Sjarova (Valgevene)
Sjarova

Siarova (vene keeles Serova, transkribeerituna Sjarova) on Minski linnaosa, mis asub linna lõunaosas Kastryčnicki rajooni territooriumil. Linnaosal on ülejäänud linnaga bussi-, trollibussi- ja elektrirongiühendus; Siarova ja Łošyca vahel asub ka Łošyca raudteepeatus. Haridust annavad kolm keskkooli.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Siarova põhjapoolsem osa ühendati Minskiga 1938. aastal. Piirkonda hakati arendama 1940. aastatel, mil lennujaama Minsk-1 lõunapiiril võeti kasutusele savilademed. 1950. aastate alguses rajati sinna tellisetehas, kus töötasid vangid, selle kõrvale rajati aga vangilaager ja väike asula, mille peatänav sai nime Anatoli Serovi järgi. Selle tänava järgi on nime saanud ka linnaosa. Laager suleti 1950. aastate lõpus, tellisetehase asemele rajati ehitusmaterjalide kombinaat ja veel terve rida tööstusettevõtteid.

Linnaosa lõunapoolsemas osas asus varem kaks küla (Łošyca-2 ja Vilkaŭščyna), mis ühendati Minskiga 1959. aastal. Vilkaŭščyna elanikud töötasid Siarova tellisevabrikus koos kinnipeetavatega. Paneelelamuid hakati sinna ehitama 1960. aastatel. Vanad külahooned lammutati valdavalt 2000. aastal, kui rajati ehitusmaterjalide tehase Keramin uus tsehh.[1] Viimane külahoone lammutati 2007. aastal.[2]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Сацукевіч І. І. Вёскі, што ўвайшлі ў склад Мінска. lk. 1-2
  2. Была Сакалянка, Лошыца, Дражня, але часу ўсё няважна.... pristalica.by.