Siiditrükk

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Siiditrüki ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Siiditrükk on iidne trükitehnoloogia, kus trükitav kujutis kantakse edasisele pinnale kasutades võrkmaterjali. Esimesed andmed siiditrükist pärinevad 10. sajandi Hiinast, kus muistsed trükkalid kasutasid trükivõrguna siidi ja võrguaukude täitmiseks mesilasvaha. Tänapäeval on kasutusel plastik- ja metallvõrgud. Metallraami peale pingutatud võrgule kantakse valgustundliku emulsiooni abil trükitav kujutis. Trükivalmis raamid seadistatakse trükikarussellile – iga värv kantakse trükilauale kinnitatud tootele eraldi. Soovitud kujutis on võrgus avatud, ülejäänud võrgu augud aga kaetud. Värvi laialiajamiseks ja üleliigse värvi eemaldamiseks kasutatakse raaklit. Värv kuivab ja kinnistub esemele kuivatustunnelis või lihtsalt õhu käes. Trükkida on võimalik nii tekstiiltoodetele kui ka teistele tasapinnalistele materjalidele.

Siiditrükk on tänapäeval üks populaarsemaid trükimeetodeid maailmas, kuna tulemus on väga vastupidav, värvid eredad ja struktuursed ning teostada saab väga erinevaid kujundeid

Kuigi siiditrükk on enim levinud erinevate kujutiste ja logode trükkimiseks erinevatele kangastele ja tekstiilitoodetele (näiteks t-särkidele), saab kujutisi siiditrüki meetodil väga edukalt trükkida ka kõikvõimalikele silindrilistele ja lamedapinnalistele toodetele, nagu kruusid, termosed, klaasid, pastapliiatsid, helkurid.

Kvaliteetne siiditrükk on parim valik, kui teil on tarvis palju ühesuguse kujundusega esemeid, mis on kirkavärvilised ning kestavad kaua.

Välislingid:[muuda | muuda lähteteksti]

https://www.kruze.ee/siiditrykk

https://www.logo.ee/et/services/siiditrukk

http://fifaa.ee/teenused/siiditrukk/