Mine sisu juurde

Sihtasutus Rannarahva Muuseum

Allikas: Vikipeedia

Sihtasutus Rannarahva Muuseum (varasema nimega: Sihtasutus Viimsi Muuseumid) on sihtasutus, mis haldab kolme muuseumi: Viimsi vabaõhumuuseumi, Rannarahva muuseumi ning Naissaare Muuseumi.[1]

SA Rannarahva Muuseumi eelkäija on S. M. Kirovi nimelise näidiskalurikolhoosi muuseum, mis asutati 1971. aastal. Pringi külas avati 1980. aastal muuseumi vabaõhuosakond. Tänapäevasel kujul on muuseum loodud peale mitmeid reorganiseerimisi juunis 2007, mil loodi SA Viimsi Muuseumid. 2009. aasta sügisel nimetati asutus ümber Sihtasutus Rannarahva Muuseumiks, kuna uus nimi peegeldas senisest enam muuseumi sisulist tööd ja ajalugu.

Sihtasutuse koosseisu kuulub kolm muuseumikompleksi, mis üksteist täiendades annavad Eestimaa rannarahva elust laiema pildi:

  • Rannarahva muuseum (rannarahvas Läänemere kallastel muinasajast tänapäevani);
  • Viimsi vabaõhumuuseum (kaluriküla lugu);
  • Naissaare muuseum (rannarahvas väikesaartel, militaarajalugu).

Sihtasutus tegutseb rannarahva mäluasutusena, kogudes ja eksponeerides oma muuseumides randlaste kultuuri- ja ajaloopärandiga seonduvat [2]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. http://www.rannarahvamuuseum.ee/muuseumid/ (vaadatud 16.11.2015)
  2. "Arhiivikoopia". Originaali arhiivikoopia seisuga 17. november 2015. Vaadatud 16. novembril 2015.{{netiviide}}: CS1 hooldus: arhiivikoopia kasutusel pealkirjana (link)

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]