Rotax E-RAVE

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Rotax E-RAVE ehk Rotaxi reguleeritav muudetav väljalase, (Rotax Adjustable Variable Exhaust) on süsteem, mille käigus muudetakse kahetaktilise mootori väljalaske geomeetriat ning süüte ajastust, mille tulemusena saadakse parem jõudlus. E-RAVE süsteemiga mootoreid kasutatakse Rotaxi mootorsaanide ja kardi mootorite puhul.

Mootori põhimõte[muuda | muuda lähteteksti]

Kahetaktilises[1] mootoris toimub töötakt ühe väntvõlli pöörde vältel ehk iga kord, kui kolb alla liigub. Kahetaktilise mootori kasutegur on tunduvalt suurem kui neljataktilisel.

Kahetaktilisel mootoril sisselaske ja survetakt kattuvad, samuti ka töö- ja väljalasketakt. Kaks protsessi toimub ühe kolvikäiguga. Kolb liigub alumisest asendist ülemisse ja tekitab väntvõllipoolses osas hõrenduse.

Teatud kolvi asendi korral avab kolvi alumine serv silindris oleva akna ning küttesegu voolab hõrenduse tõttu silindri aknast väntvõlli ruumi, mida nimetatakse mootori Karterkarteriks. Samal ajal surutakse kolvi ees olev küttesegu kokku.

Kolvi jõudmisel ülemisse surnud seisu süüdatakse kokkusurutud segu ja algab töötakt. Kolb liigub allapoole, suleb oma alumise servaga sisselaske akna ning algab küttesegu eelnev kokkusurumine karteris.

Veel allapoole liikudes avab kolb oma ülemise servaga silindris oleva väljalaskeakna. Väljalaskeaknast väljuvad surve all olevad läbipõlenud gaasid, mille väljavoolamine jätkub veel ka kolvi üles liikumisel seni, kuni kolb suleb oma ülemise servaga väljalaskeakna.

E-RAVE[muuda | muuda lähteteksti]

E-RAVE[2] süsteem hakkab tööle alates 7600 või 7900 pöördest. Süsteemi tööle hakkamisel peatab juhtaju signaal ventiili, mis avaneb ja laseb positiivse survel liikuda klappi, mille käigus klapp avaneb. Klapi lahtine asend tagab parema jõudluse kõrgematel pööretel.

Pöördeid vähendades saadab juhtaju signaali klappi, kus ventiil suletakse ning klapp liigub kinnisesse asendisse. Kui klapp on kinnises asendis ja ajastust muudetakse, on mootoril parem jõudlus, mis tagab parema kiirenduse.

Klapi avanemist on võimalik muuta, lisades juhtajule lisajuhtme. Siis avaneb klapp 7600 pöörde asemel 7900 pöördest.

E-RAVE koosneb väljalaskefaasis olevast klapist, magnetventiilist ja elektroonilisest juhtajust.

Väljalaskeklapp[muuda | muuda lähteteksti]

Väljalaskeklapp ehk jõuklapp, asetseb väljalaskefaasis. Klapp koosneb vedrust, metall-labast ja voolikust, mis on ühendatud magnetventiiliga. Klapi ülesanne on avada ja sulgeda laba vastavalt magnetventiili survele.

Magnetventiil[muuda | muuda lähteteksti]

Magnetventiil on ühendatud karterist tuleva voolikuga ja väljalaskeklapiga. Ventiil võtab surve karterist ning suunab selle vastavalt survele väljalaskeklappi. Magnetventiili avanemist ja sulgemist juhib juhtaju.

Elektrooniline juhtaju[muuda | muuda lähteteksti]

Juhtaju töötab akust võetaval voolul. Aju kontrollib kütuse süütamise ajastust. Aju võtab signaali karterist ning vastavalt vända positsioonile süütab sädeme. Samuti avab juhtaju magnetventiili vastavalt mootori pööretele.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Heikki Eljas. "Sisepõlemismootorite ehituse õpik". Vaadatud 17.05.2019.
  2. Vroom. "E-RAVE How and why?". 04.2017. Vaadatud 17.05.2019.