Roseanne Park

Allikas: Vikipeedia
Roseanne Park
Sünniaeg 11 veebruar 1997
Auckland, Uus-Meremaa
Teised nimed Park Chae-young
Autogramm

Roseanne Park (korea keeles 박채영; esinejanimega Rosé; sündinud 11. veebruaril 1997 Aucklandis) on Lõuna-Korea laulja. Ta kuulub Korea popansamblisse Blackpink (블랙핑크), mida haldab YG Entertainment.

Park sündis Uus-Meremaal Aucklandis Lõuna-Korea sisserändajatest vanemate teise lapsena. Kui ta oli seitsmeaastane, kolis perekond Austraaliasse Melbourne'i. Lapsena õppis ta kitarri, laulmist ja klaverimängu ning laulis kirikukooris. Roseanne kandideeris Sydneys YG Entertainmenti oma isa soovitusel.

15-aastaselt pöördus ta Lõuna-Koreasse. YG Entertainmentis treenis Roseanne neli aastat ning avaldati seejärel popansambli Blackpink viimase liikmena 22. juunil 2016. Grupp debüteeris 8. augustil 2016 singliga "Square One", milles esinevad ka laulud "Whistle" ning "Boombayah".[1]

1. juunil 2020 avaldati, et Roseanne debüteerib sooloartistina singliga "R". Singel "On the Ground" tuli välja 12. märtsil 2021, mille YouTube'i muusikavideo purustas 41,6 miljoni vaatamisega peaaegu kaheksa aastat püsinud Korea soololaulja vaadatuima muusikavideo 24 tunni jooksul rekordi, mis kuulus varem Psy laulule "Gentleman". Laul tuli ka Global 200 ning Global Excl. U.S. edetabelites esimeseks. 5. aprillil tuli välja ka singli teise laulu "Gone" muusikavideo. Roseanne Parki "Hard to love" ilmus koos Blackpinki albumi "Born Pinkiga" 16. septembril 2022.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Rosé (singer)", Wikipedia (inglise), 31. detsember 2022, vaadatud 3. jaanuaril 2023