Rein T. Rebane

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Rein T. Rebane

Rein T. Rebane (Rein Tõnis Rebane, sündinud 14. aprillil 1976 Tallinnas) on Eesti muusik.

Rein T. Rebane.jpg

Ta alustas muusikukarjääri aastal 1989 ansambliga Sacred Fire, mis kogus mitmeid auhindu erinevatelt noortebändide konkurssidelt.

1995 loodi koos Sulliwaniga ansambel FLY mille singlid "The Idol" ja "Wasted Whiles" olid ka Eesti edetabelites.

Aastal 2000 sai alguse Wild Rose, mille koosseisus esinesid Eero Karis, Jaan Elgula, Ants Nuut, Kait Tamra, Mart Peedo, Margus ”Maku” Kulden, Freddy Tomingas jt.

2002. aasta sügisel sai Wild Rose’ist Sunshine Company. Bänd esines pidevalt üle Eesti kuni aastani 2011 ning aastatel 2013–2014. Bändi debüütalbum “…Ja päike tõuseb” ilmus aastal 2005. Külalisesinejatena lõid seal kaasa Ivo Linna, Meie Mees, Mari-Liis Rahumets, Jüri Homenja jt. Plaadijagu materjali on avaldatud veel singlitena ning leidub kogumikalbumitel. Sunshine Company suuremateks hittideks on "Tsirkus" feat. Ivo Linna, "Torm", "Tantsi läbi elu", "Miljon teed (sinu juurde)" feat. Mari-Liis Rahumets, "Orgia" feat. Meie Mees, "Vaata enda sisse", "Ilus päev", "Ruulib üle kõige" jne.

Aastal 2011, pärast Sunshine Company lagunemist alguse saanud 4 tankisti & Rebane mängis progressiivse suunitlusega rokki. CD “Üle Vindi” ilmus 2013, kus põhiosa laulutekstidest on kirjutanud Ivan Makarov.

2011–2014 oli Rein T. Rebane Eesti Improteatri lavamuusik.

2014. aasta alguses lõi ta koos Virko Annuse ja Meelis Tinnoga ansambli Inglitolm, mis mängib diskohitte rahvapillidel (ukulele, mandoliin, akordion, kitarr, tuuba, viiul) ja annab kontserte siiani.

2015. aasta septembris kutsuti Rein T. Rebane Soome kultusbandi Dingo. Koos lauljaga Pertti Neumann moodustati uus koosseis[1], milles osalesid eestlastest veel basskitarrist Taago Daniel ja trummar Vallo Vildak ning klahvpillidel soomlane Petri Lapintie. Dingo on esinenud korduvalt ka Eesti suurematel lavadel.

2016. aastal alguse saanud pop-rock'i mängiv sooloprojekt [2]G.I.F.T. (Arli Hinno – laul, Rein T. Rebane – kitarrid/mandoliin, Andrus Kanter – klahvpillid, Sven Valdmann – basskitarr, Raimond”MY”Vahter – trummid) avaldas oma esimese singli “Alasti sinu ees” 2017 veebruaris ning esines Rock Café's Dingo soojendusbändina.

2017. aasta juunist on Rein T. Rebane ka ansambli [3]Flowers of the Universe kitarrist[4]. Bändi kuuluvad Tõnu Trubetsky – laul, Rein T. Rebane – kitarrid, Eimel Kaljulaid – trummid, Sven Hendrikson – basskitarr ja Tatjana Gashimova – viiul.

2018. aasta märtsis loodi uus ansambel Black Track mis mängib lisaks omaloomingule ka 80'ndate ja 90'ndate tantsuhitte rockina. Bänd avaldas 9. mail oma esimese singli "Olen jälle vaba"[5]. Koosseisu kuuluvad: Rein T. Rebane - kitarrid/laul, Karoliina Kiik - laul, Tarmo Herkül - trummid ja Sven Hendrikson - basskitarr.

1996–2016 on Rein T. Rebane töötanud mitmes Eesti raadiojaamas (Nõmme Raadio, Raadio 2, Hit FM, S.S.S.) nii saatejuhi kui ka produtsendina. 2000–2003 Raadio 2-s laupäevaõhtuti eetris olnud “HAI” (koos Siim Susi ja Rednar Annusega) oli omaaegne kultussaade. Samuti esineb Rebane aeg-ajalt ka DJ-na ja tegutseb modellina.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]