Rein Aro

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Rein Aro (sündinud 21. veebruaril 1942 Tormas) on eesti kirjastustöötaja ja tehnikaajakirjanik.

Elukäik[muuda | muuda lähteteksti]

Rein Aro lõpetas Tallinna Polütehnilise Instituudi 1966. aastal elektromehaanikainseneri erialal. Töötas aastast 1968 ENE teadusliku toimetajana, aastast 1989 Eesti Entsüklopeediakirjastuses tehnika- ja täppisteaduste toimetuse juhatajana ning aastast 1999 ühtlasi peatehnoloogina. Viis kirjastuse üle nüüdisaegsele trükiettevalmistustehnoloogiale. On Väikese entsüklopeedia 2002 ja selle täiendatud trüki peatoimetaja. Oli aastail 1992–2003 Eesti Entsüklopeediakirjastuse ASi nõukogu liige ja aastail 1998–2001 selle aseesimees.

Alates 2006. aastast on Rein Aro ajakirja Elektriala peatoimetaja-kujundaja. Ta teeb kaastööd artiklite autorina ja märksõnastike koostajana TEA entsüklopeediale. On Eesti Ajakirjanike Liidu liige aastast 1977, onTormalaste Kodupaigaühenduse trükiste („Torma Album“, II–VI, 1997–2012 jt) koostamise kavandajaid, toimetajaid ja autoreid ning kujundaja.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Rein Aro abikaasa Riina-Ester Aro, filoloog-pedagoog, on töötanud toimetajana, praegu ka tantsuõpetaja. Peres on kaks poega ja tütar ning kuus lapselast.

Teatmeteosed[muuda | muuda lähteteksti]

Rein Aro on osalenud alates jaanuarist 1968 entsüklopeediate ja teiste teatmeteoste loomisel artiklite autorina, märksõnastike koostajana, toimetajana, tõlkijana, fotode ja illustratsioonide autorina:

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]