Raadio teel juhitavad paadimudelid

Allikas: Vikipeedia

Raadio teel juhitavad paadimudelid on sõidukid, mida kasutatakse veemotospordis.

Raadio teel juhitavaid paadimudeleid on väga erinevaid. Võisteldakse erinevates kategooriates ja erinevat tüüpi võistlustel.

Kestvussõit[muuda | muuda lähteteksti]

Eesmärk on läbida etteantud aja jooksul võimalikult palju ringe. Eelsõitude kestus 10 minutit, poolfinaal 15 minutit ja finaalsõit kestab 30 minutit.

Rada on välisgabariitidelt ristküliku kujuga (pikkus 60–100 m ja laius 25–50 m). Tagumisel pikemal sirgel on kasutusel parempööre (raja ristküliku sees. Seega on kokku 5 pöördetähist. Rada ei tohi olla lähemal rannale kui 25 meetrit. Kogu raja ulatuses peab väljapoole jääma 15 m laiune vaba ala. Ringil sõidetakse vastupäeva.

Maksimaalne võistlejate arv ühes sõidus on 12 ja minimaalne 3. Kui võistlejaid on vähem kui 12, eelsõite ei sõideta. Eelsõitude korral on igal võistlejal kolm katset (sõitu).

Võidusõit startidega[muuda | muuda lähteteksti]

Ühte starti lubatakse korraga maksimaalselt 8 võistlejat. Igas stardis sõidetakse 6 ringi. Iga stardi paremad saavad punkte UIM punktitabeli alusel. Katkestanud võistleja saab 25 punkti ja mittestartinud punkte ei saa.

Ring tähistatakse kuue poiga, kummaski ringi otsas on kolm poid. Ristküliku määratlevad neli poid asetatakse rajale nii, et pikem külg on 100 m ja lühem 20 m. Ristküliku otsa asetatakse kolmas pöördepoi nii, et see satub 10 m raadiusega ringile ristkülikust väljaspool. Vaba ruum väljaspool ringi peab olema vähemalt 40 meetrit, stardikaldast 20 meetrit. Ringil sõidetakse päripäeva.

Kvalifikatsioonisõite peab võistlejal olema vähemalt kolm. Finaalsõidus on minimaalselt kolm starti. Kui võistlejaid on vähem kui 8, siis eelsõite ei sõideta.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]