Pushing Ice

Allikas: Vikipeedia

"'Pushing Ice'" on walesi päritolu Briti kirjaniku Alastair Reynoldsi poolt kirjutatud (2005) ulmeromaan, mille tegevus kajastab kosmoselaeva Rockhopperi meeskonna tegemisi uurides Saturni kuu Januse oma orbiidilt lahkmise põhjust.

Sisu[muuda | muuda lähteteksti]

Saturni kaaslase Januse ootamatu lahkumise järel oma orbiidilt saadetakse kosmoselaev Rockhopper kuud uurima.

Teel Janusele selgub, et tagasiteeks [[Maa (planeet)|Maa]le] ei pruugi jätkuda kütust, mis põhjustab lahkheli kahe sõbranna, laeva kapteni Bella Lindi ja tehniku Svetlana Barseghiana vahel. Lahkheli viib võimu ülevõtmise Svetlana poolt.

Januse juures selgub, et tegemist on maavälise objektiga mis on teel Neitsi tähtkujus asuva Spiika tähe suunas. Kaaslasele maandumise järel pannakse endine kapten Bella Lind elama teistest eraldi kuni ennast Fountainhead nimetavate tulnukate saabumiseni.

Tulnukate käest selgub, et Janus asub erinevatest kambritest koosnevas megastruktuuris. Januses kätkevast energiast on huvitatud ka tulnukad nimega Musk Dogs. Eirates Fountainhead-i poolset hoiatust sõlmib Svetlana Musk Dogs-ga lepingu, mille tulemusena viimased endise Saturni kaaslase eesmärgiga struktuurist välja pääseda õhivad.

Kasutades tekkinud avavust lahkub osa inimestest Fountainhead saadud kosmoselaevaga megastruktuurist.