Piece of My Heart

Allikas: Vikipeedia

"Piece of My Heart" on Jerry Ragovoy ja Bert Bernsi kirjutatud romantiline armastuslaul. Laulu esmaesitajaks oli Erma Franklin 1967. aastal. Laul sai tunduvalt suuremaks hitiks Big Brother and the Holding Company esituses (lauljaks Janis Joplin) aga järgmisel aastal. Joplini esituses sai laul 2004. aastal Rolling Stone'i kõigi aegade 500 parema laulu valimisel 344. koha (2010. aastal 353. koha). Laulu on kaverdanud hiljem veel mitmed teised tuntud esinejad, näiteks Dusty Springfield, Bryan Ferry, Faith Hill, ansambel Nazareth ja Melissa Etheridge koos Joss Stone'iga.

Originaalversioon[muuda | muuda lähteteksti]

Laulu originaalversiooni salvestas Aretha Franklini vanem õde Erma 1967. aastal ning see jõudis USA R&B edetabelis kümne parima laulu hulka ning edetabelis Billboard Hot 100 26. kohale. See versioon pealkirjaga "(take a Little) Piece of My Heart" anti Suurbritannias uuesti singlina välja 1992. aastal, kus seda kasutati firma Levi Strauss & Co. teksade reklaamis (režissöör Tarsem Singh) ning siis jõudis laul Suurbritannia singlimüügi edetabelis 9. kohale.

Big Brother and the Holding Company[muuda | muuda lähteteksti]

1968. aastal avaldati laul San Francisco psühhedeelset roki mängiva ansambli Big Brother and the Holding Company teisel stuudioalbumil "Cheap Thrills". Ansambli lauljaks oli tollal Janis Joplin. See versioon jõudis edetabelis Billboard Hot 100 12. kohale ning oli Joplini karjääri esimene suurem hitt.