Percy Weasley

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Percy Ignatius Weasley on J. K. Rowlingu romaanisarja "Harry Potter" Weasleyde pere kolmas laps seitsmest. Ta on pereliikmetest kõige auahnem.

Harry Potteri esimeses osas on ta Gryffindori prefekt, kaks aastat hiljem saab temast Gryffindori majavanem, mille üle ta on äärmiselt uhke. Samuti on Percy väga eeskujulik õpilane, TVT eksamitel saab ta koguni 12 TVT-d. Pärast lõpetamist siirdub ta tööle Võlukunsti Ministeeriumisse ja töötab seal Bartemius Crouch vanema alluvuses. Kui ülemus haigestub, saab Percyst tema asetäitja.

Viiendas osas edutatakse Percy Võlukunsti Ministri nooremassistendiks. Selleks ajaks on Voldemort juba taassündinud, aga ministeerium eitab seda. Kuna Percy on nooruse ja auahnuse pärast pimestatud, keeldub temagi Voldemorti taassündi uskumast, mistõttu ta hakkab töötama Albus Dumbledore'i vastu. Kuuldes, et ta noorimast vennast Ronist on saanud prefekt, soovitab Percy tal Harry Potterist eemale hoida, sest too võib kahjustada Roni mainet, levitades valesid, nagu oleks Voldemort tagasi. Olles kindel, et temal ja ministeeriumil on õigus ning Harry Potter ja Dumbledore valetavad, pöördub ta ka oma perekonna vastu. Weasleyd aga usuvad Harryt ja Dumbledore'i ning neist saavad Fööniksi Ordu liikmed, kes Voldemorti vastu võitlevad.

Seitsmendas osas saavutab Voldemort kontrolli Võlukunsti Ministeeriumi üle ning Percy hakkab kavandama põgenemisplaani. Raamatu lõpus tuleb ta oma endisele koolile appi, et aidata neid võitluses surmasööjatega.