Paper Roses

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

"Paper Roses" on Fred Spielmani ja Janice Torre'i kirjutatud laul.

Laulu algmeloodi pärineb Franz Schuberti 1818. aastal loodud palast "Lob der Tränen" ("Pisarate kiituseks").

Esimesena laulis "Paper Rosesi" kuulsaks 1960. aastal ameerika laulja Anita Bryant. Bryanti esituses jõudis "Paper Roses" USA singlite edetabelis Billboard Hot 100 viiendale kohale ja Suurbritannias 24. kohale. "Paper Roses" jäi ka Bryanti kõige edukamaks singliks Billboardi edetabelis. Laul oli lisaks tema teisel stuudioalbumil "Hear Anita Bryant in Your Home Tonight!".

Teist korda laulis "Paper Rosesi" kuulsaks 1973. aastal Marie Osmond, kes on Osmondide vendade (The Osmonds) õde. Osmondi kantripopilik "Paper Roses" ilmus singlina 25. augustil 1973. Lisaks oli see tema sama aasta septembris ilmunud debüütalbumi nimisingliks. Osmond oli laulu salvestamise ajal vaid 13-aastane. 1973. aasta novembris jõudis "Paper Roses" Billboardi kantrisinglite edetabelis Hot Country Songs esikohale. 14-aastaselt sai Osmond kõige nooremaks, kel on olnud kantrisinglite edetabelis esikohasingel (seda rekordit hoiab ta siiani). Edetabelis Hot 100 jõudis Osmondi versioon sarnaselt Bryantile viiendale kohale, kuid Osmondi singlit saatis oluliselt laiem edu, kui see jõudis Briti edetabelis teisele kohale ning lisaks muuhulgas Austraalia, Kanada ja Iirimaa singlite edetabelitesse.

Šotimaa jalgpalliklubi Kilmarnock F.C. fännid on valinud "Paper Rosesi" klubi hümniks.[1]

Eestis on "Paper Roses" tuntud enim Tarmo Pihlapi esituses ("Valged roosid"). Eestikeelsete sõnade autor on Vally Ojavere.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Marie Osmond sings Paper Roses for Kilmarnock fans". bbc.com. 1.2.2013. Vaadatud 13.3.2022