Pärnu Vabakool

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Pärnu Vabakool on Pärnus asuv erakool, mis pakub õppimisvõimalust nii eelkooliealistele lastele kui ka 1.–9. klassis käivatele õpilastele. Õppekava on koostatud põhikooli riikliku õppekava alusel.

Pärnu Vabakoolis õpib keskmiselt 150 last. Kõiki klassikomplekte on üks. Klassi maksimaalne õpilaste arv põhikirja järgi on 20.

Kooli meeskonnas on 28 liiget. Kooli omanikuks on kõik lapsevanemad, kelle lapsed käivad Vabakoolis, astudes PV Seltsi liikmeks. Kooli kõrgeim juhtimisorgan on Pärnu Vabakooli Seltsi üldkoosolek (lastevanemate koosolek)

Koolil on kasutada üle 1500 m². Hoonel on 4 korrust. Lisaks on koolil muusikaklass, bändiruum, töökoda, raamatukogu ja arvutiruum, metoodikakabinet, õe kabinet ning kasutada suur spordisaal. Kool kasutab õppetööks ka Noortekeskuse saali ja teisi ruume. Õueala on aiaga piiratud ja turvaline, kus on õuesõppeklass, spordiväljak ja jalgrattahoidla.

Õppesuunad[muuda | muuda lähteteksti]

Pärnu Vabakoolis on kolm suunda – inglise keel, loodus ja loovus. Õpilasel on kokkupuude kõikide suundadega ning neid nimetatakse kolmeks sambaks.

Inglise keele suund: inglise keelt õpitakse Sister Mary süsteemi järgi. 1.–4. klass õpib keelt 5 tundi nädalas, mis annab oskuse väljendada mõtteid inglise keeles spontaanselt. Vanemas kooliastmes pööratakse suuremat tähelepanu praktilisele keelekasutusele nii rahvusvahelistes projektides kui ka keelelaagrites.

Looduse suund: korraldatakse loodus- ning õuesõppepäevi. Samuti antakse õppekäigus oma panus Eesti looduse jätkusuutlikkusele ja arengule, näiteks “Teeme ära!” koristusaktsioonides osalemine.

Loovuse suund: õpilased tegelevad näiteks leiutamisega, vabatantsuga ja muusikaga. Igal aastal augustikuus toimub ka rahvusvaheline loovuslaager.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]