Oru valitseja

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Oru valitseja
Monarch of the Glen
MOTG logo.jpg
Žanr Draama, komöödia
Stsenarist Michael Chaplin
Peaosades Alastair Mackenzie
Dawn Steele
Susan Hampshire
Lloyd Owen
Richard Briers
Alexander Morton
Tunnusmuusika helilooja Simon Brint
Riik Šotimaa Šotimaa
Keel inglise
Hooaegu 7
Jagusid 64
Tootmine
Produtsent Douglas Rae
Barbara McKissack
Jao kestus 50 – 60 min
Tootjaettevõte Ecosse Films
Linastamine
Kanal BBC One
Esmaeeter 27. veebruar 2000 –
23. oktoober 2005
Eesti kanal ETV
Välislingid
Sissekanne IMDb-s

"Oru valitseja" on aastatel 20002005 valminud Suurbritannia telesari, mis põhineb osaliselt Compton Mackenzie mägismaaromaanide sarjal. Sari on enamjaolt ülesvõetud Põhja-Šoti mägismaa Strathspey' ja Badenochi piirkondades. BBC Scotlandi tellimusel tootis sarja Ecosse Films ning algupäraselt jõudis "Oru valitseja" eetrisse kanalil BBC One.

Sarja vaadatavus oli esimese viie hooaja vältel brittide seas kõrge, kuid langes pärast mitme algupärase peategelase (Archie, Hector) lahkumist. Kui sari oli 2004. aastal madalaima vaadatavuseni jõudnud, otsustas BBC sarja tootmise lõpetada.

Eestis on telesarja näidanud ETV.

Tegevustik[muuda | muuda lähteteksti]

Noor Archie MacDonald naaseb pärast Londonis restoranipidamist kodukohta Šoti mägismaal. Ta pärib oma isa Hector MacDonaldi võlgadesse sattunud tohutud maavaldused ning Glenbogle'i-nimelise lossi ning saab ülesandeks lapsepõlvekodu endisaegne hiilgus taastada. Seejuures on talle abiks Glengoble'i palgal olevad Lexie, Golly ja Duncan. Läbi suurte raskuste õnnestub Archiel koht võlgadest välja tulla.

Peagi leiab Archie, et maaomaniku amet ei ole talle enam väljakutse ning läheb Uus-Meremaale viinamarju kasvatama. Glenbogle'i võtab üle Archie vend Paul MacDonald.

Osatäitjad[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]