Mine sisu juurde

Oliver Bearman

Allikas: Vikipeedia
Oliver Bearman (2022)

Oliver Bearman (sündinud 8. mail 2005 Chelmsfordis) on Briti võidusõitja. Ta on 2021. aasta Itaalia ja ADAC Vormel 4 meister ning Ferrari Driver Academy liige. Praegu sõidab ta 2022. aasta FIA Vormel 3 Meistrivõistlustel Prema Racingu meeskonnas.

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Karjäär kardispordis[muuda | muuda lähteteksti]

Bearman hakkas kardispordis võistlema 2013. aastal, kui sõitis oma kohaliku kardiklubi Trent Valley kardiklubi meistrivõistlustel. Seejärel siirdus ta võistlema Super 1 Rahvuslikele Meistrivõistlustele, kus ta saavutas parima tulemuse, vastavalt 2016. ja 2017. aastal teiseks, sõites kadettide kategoorias. Seejärel võitis britt 2017. aastal Kartmastersi Briti Grand Prix ja 2019. aastal lõpetas ta kardispordikarjääri tugevalt IAME Rahvusvahelise Finaali, IAME Eurosarja ja IAME Winter Cupi võiduga.

Madalamad valemid[muuda | muuda lähteteksti]

2020[muuda | muuda lähteteksti]

2020. aastal debüteeris Bearman ADAC Vormel 4 Meistrivõistlustel üheistmelise autoga koos US Racinguga, sõites samal ajal kolmes Itaalia Vormel 4 voorus koos Elias Seppäneni, Tim Tramnitzi ja Vladislav Lomkoga. Tema kampaania Saksamaa sarjas algas tavapäraste punktidega kahes esimeses voorus, enne kui saavutas debüütvõidu Hockenheimringil. Sellele järgnes Bearman, kes saavutas veel kaks poodiumit, ühe vastavalt Nürburgringil ja Oscherslebenil, ning saavutas edetabelis seitsmenda koha, edestades uut uustulnukat meeskonnakaaslast Vladislav Lomkot, kuid tagapool parimat uustulnukat ja kaasmeeskonnakaaslast Tim Tramnitzi. Oma esinemistel Itaalia meistrivõistlustel saavutas britt kokku kaks poodiumit, millest üks oli Vallelunga sõiduvõit, mille tulemusel saavutas ta lõpptulemustes kümnenda koha.

2021[muuda | muuda lähteteksti]

2021. aasta hooajaks läks Bearman üle Van Amersfoort Racingule, et täita topeltülesandeid nii Saksamaa kui ka Itaalia Vormel 4 Meistrivõistlustel koos Joshua Dufeki, Nikita Bedrini, Cenyu Hani ja Bence Válintiga. Itaalia sarjas alustas britt oma hooaja kolmanda kohaga Circuit Paul Ricardil. Pärast teist sama vooru poodiumit tõusis Bearman poodiumile ja võiduseeria, mis kestaks vastavalt üheksa ja seitse sõitu. See hõlmas kahte võitu Misanos, võitu Vallelunga ringrajal ja kahte võitu Imolas. Kolmandalt Imola võistluselt diskvalifitseerimine mootori ebakorrapärasuse tõttu tähendas aga seda, et Bearman kaotas oma seeria, olles algselt võitnud võistluse. Tabamatuna saavutas Bearman järgmisel võistlusel Red Bull Ringil oma hooaja kaheksanda võidu ja sellele järgnes teine ​​poodiumikoht teises sõidus. Hooaja eelviimases voorus võitis Bearman kolmandas sõidus kümnenda kohaga tiitli, muutes meistritiitli tema lähimale rivaalile Tim Tramnitzile kättesaamatuks.

Saksamaa meistrivõistlustel võitis Bearman kuus võitu ja pärast hooaja kestnud võitlust Tramnitziga saavutas Nürburgringi hooaja lõpuvõistlusel tiitli, tehes temast esimese piloodi, kes on saavutanud ühe aasta jooksul kaks järjestikust Vormel 4 tiitlit.

2021. aasta septembris nimetati Bearman auhinnaks oma kahe Vormel 4 tiitli eest Autosport BRDC Auhinna kandidaadiks. Lisaks pälvis Bearman 2021. aasta detsembris Henry Surteesi auhinna BRDC tõusva tähe silmapaistvama esituse eest.

BRDC Vormel 3 Meistrivõistlustel[muuda | muuda lähteteksti]

Lisaks oma kohustustele Vormel 4-s sõitis Bearman BRDC Briti Vormel 3 Meistrivõistlustel koos Fortec Motorsportsiga, partneriteks Roberto Faria ja Mikkel Grundtvig. Ta alustas oma kampaaniat tugevalt, saavutades kahes esimeses Brands Hatchis toimunud sõidus kaks teist kohta.

FIA Vormel 3 Meistrivõistlustel[muuda | muuda lähteteksti]

31. oktoobril 2021 teatati, et Bearman osaleb FIA Vormel 3 Meistrivõistlustel hooajajärgsel testil koos Prema Racinguga, partneriteks Jak Crawford, Arthur Leclerc ja Paul Aron.

28. detsembril 2021 teatati, et Bearman sõidab 2022. aasta hooajal Premaga koos Jak Crawfordi ja Arthur Leclerciga.

Vormel 1[muuda | muuda lähteteksti]

2021. aasta oktoobris nimetati Bearman Ferrari Driver Academy skautluse maailmafinaali üheks finalistiks. Järgmisel kuul kinnitati, et Bearman liitub akadeemiaga koos kardimeistri Rafael Câmaraga.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Bearmani noorem vend Thomas sõidab praegu kardiga. Klubisõidus sõitis nende isa David numbriga 87, mis valiti seetõttu, et Oliver sündis 8. mail ja Thomas 7. augustil; mõlemad vennad on sellest ajast numbriga võidu sõitnud.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]