Of Mice & Men

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Of Mice & Men on USA metalcore-ansambel Californiast

Ansambli asutasid Austin Carlile ja Jaxin Hall 2009. aasta keskel, pärast Carlile'i lahkumist bändist Attack Attack!. Bändi nimi tuli John Steinbecki samanimelisest romaanist.

Of Mice & Men
Päritolu Costa Mesa, California, US
Stiilid metalcore
Tegev 2009–praeguseni
Plaadifirma Rise
Koosseis
Austin Carlile
Aaron Pauley
Alan Ashby
Phil Manansala
Valentino Arteaga
Endised liikmed
Jaxin Hall
Jerry Roush
Jon Kintz
Shayley Bourget

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Asutamine ja debüütalbum (2009–2010)[muuda | muuda lähteteksti]

Bändi Of Mice & Men asutasid Austin Carlile, varasem bändi Attack Attack! laulja, ja bassimängija Jaxin Hall, Uus-Meremaalt Aucklandist USA-sse sisserännanu, 2009. aastal Ohio osariigis Columbuses.[5] Nad salvestasid kahekesi demo "Seven Thousand Miles for What?" koos bändiga Though She Wrote Paper Tigeri stuudios Columbuses. Carlile ja Hall otsisid bändi jaoks teisi liikmeid umbes kuu. Nende teed ristusid Valentino Arteaga, kes oli Lower Definitioni kunagine trummar, Jon Kintziga Odd Projectist ja Phil Manansalaga, kes oli bändi A Static Lullaby ringreisidel saatev kitarrist. Carlile ja Hall kolisid Lõuna-Californiasse, et nende kolme muusikuga koos bändi teha. Natukese aja pärast langes Kintz bändist välja ja asendati Shayley Bourgetiga. Pärast miljonit kuulamist nende MySpace'i profiilil kahe kuu jooksul pärast selle avamist, laadis bänd üles kaveri Lady Gaga laulust "Poker Face". Laul oli leitud Tom Denney pool, eelmine "A Day to Remember" ja salvestis saadeti kohe Rise Recordsisse. Tundes ära bändi Carlile'i uue muusikalise projektina, sõlmiti nende leping. Pärast seda reisis ansambel Foundation Studios'sse Indiana osariigis Connersville'is 14. juulil 2009 koos Joey Sturgisiga, et salvestada omanimeline debüütalbum.

6. detsembril 2009 oli neil kaks video filmimist California osariigi Venturas, videod tehti lauludele "Those in Glass Houses" ja "Second & Sebring". Bänd väljastas oma debüütalbumi 9. märtsil 2010, kuigi see oli plaanitud avaldada varem, 23. veebruaril. See oli edasi lükatud just paar päeva enne avaldamist, kuid lekitatud 10. veebruaril fännide poolt, kes olid süsteemi sisse häkkinud. Muusikavideo "Second & Sebring" avaldati Hot Topicu leheküljel ja tegi oma teleesilinastuse 15. märtsil 2010 Headbangers Ballil.

Bänd tuli uuesti kokku turneeks "Squash The Beef Tour", toetades bände Dance Gavin Dance, Along With Emarosa, Tides of Man, ja Of Machines. Samuti 2009. aastal, oli Of Mice & Men soojendusesineja Atticuse turneel koos bändidega Finch, Blessthefall, Drop Dead, Gorgeous, Vanna, ja Let's Get It. Pärast turnee lõppu soojendasid nad I See Starsi turneel "Leave It To The Suits Tour" koos bändidega We Came as Romans, Broadway ja Covendetta.