Nurme mõisa park

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Nurme mõisa allee

Nurme mõisa park on kaitsealune park Harjumaal Saue vallas Nurme külas. Pargi pindala on 6,6 ha. Park on muinsuskaitse all.

Park on kaheosaline. Peahoone tagaküljelt võib leida kunagiste terrasside jälgi, märke kunagisest vanemast, regulaarse planeeringuga aiast. Väikest esiväljakut piirab tihe vabaplaneeringuga puistu. Idaküljelt suundub esiväljakule tee, mida palistab ligi kilomeetripikkune allee. Alleepuudeks on põhiliselt vahtrad ja saared, vähesel määral ka pärnad. Allee lõpetab restaureeritud väravaehitis. Nii esi- kui ka tagaväljak on oma kunagise avatuse kaotanud.

Nurme mõisa pargis kasvab 16 liiki puittaimi, nende seas 8 liiki võõrliike. Põlispuudest on suuremad üks harilik tamm (Quercus robur, ümbermõõt 309 cm) ja vene lehis (Larix russica, ümbermõõt 240 cm). Valitsevad liigid on harilik saar, harilik tamm, harilik vaher. Vähesel määral kasvab siin ka harilikku kuuske, harilikku hobukastanit, harilikku jalakat, Vene lehist. Põõsarindes on domineerivateks harilik lumimari ja taraenelas.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]