Nový Bor
Ilme
koordinaadid: 50° 45′ N, 14° 33′ E
| Nový Bor | |||||
|---|---|---|---|---|---|
|
| |||||
| |||||
|
Nový Bori raekoda | |||||
|
| |||||
|
Pindala: 19,4 km²[1] | |||||
|
Elanikke: 11 318 (1.01.2025)[2] | |||||
|
| |||||
| Koordinaadid: 50° 45′ N, 14° 33′ E | |||||
Nový Bor (kuni 1948. aastani Hajda, saksa keeles Haida) on linn Tšehhis Libereci maakonnas Česká Lípa ringkonnas. Nový Bor asub Saksamaa piirist ligi 12 km kaugusel, Česká Lípast vähem kui 9 km põhjas ja Liberecist ligikaudu 35 km läänes.
Nový Bor paikneb merepinnast 365 meetri kõrgusel.[3]
Asula rajati 1692. aastal, linnaõigused sai 1757. aastal.[4]
Nový Bori vanalinn on alates 1992. aasta septembrist ajalooline linnakaitseala.[5]
Viited
[muuda | muuda lähteteksti]- ↑ Malý lexikon obcí České republiky – 2017. Vaadatud 28.08.2018.
- ↑ Počet obyvatel v obcích – k 1. 1. 2025. Vaadatud 18.05.2025.
- ↑ Nový Bor Místopisný seznam obcí České republiky
- ↑ Historie města Nový Bor Město Nový Bor
- ↑ Nový Bor : právní ochrana Národní památkový ústav