Mine sisu juurde

Nordic Hotel Forum

Allikas: Vikipeedia

Nordic Hotel Forum on Tallinna südalinnas asuv ja Eesti kapitalil põhinev äri- ja konverentsihotell.

Hotell avati 2007. aasta detsembris. Hotelliprojekti kogumaksumus oli ligikaudu 22,36 miljonit eurot. Nordic Hotel Forumit haldab 2002. aastal asutatud Eesti kapitalil põhinev ettevõte Nordic Hotels OÜ. Alates 20. augustist 2010 on Nordic Hotel Forum esimese hotellina Baltikumis üleilmse hotelliketi Worldhotels liige, kuuludes kategooriasse "Worldhotels Distinctive".

Kirjeldus[muuda | muuda lähteteksti]

Nordic Hotel Forumis on kokku 267 tuba, mille hulgas on 232 standardtuba, 17 äriklassituba, 10 Double Deluxe tuba ja 8 sviiti. Hotellis on ka 32-kohaline maa-alune parkla.

Hotelli esimesel korrusel asub restoran Nomel, mis mahutab 152 inimest. Samal korrusel asuvad ka restoran Noho ja lobby-baar.

Teisel korrusel asub tänapäevane banketi- ja konverentsikeskus. Seal on kuus tänapäevase esitlustehnikaga ja kokku 430 kohaga eri suurusega konverentsi- ja koosolekuruumi.

Hotellis asuvad ka Monaco Vürstiriigi ja Lõuna-Aafrika Vabariigi aukonsulaat.

Hotelli kaheksandal korrusel asub lõõgastuskeskus, kus on olemas nii sisebassein (5×9 meetrit), mullivann, leili- ja aurusaun kui ka treeninguruum.

Nordic Hotel Forum oli esimene hotell Eestis, kellele Eesti Hotellide ja Restoranide Liit (EHRL) andis ametliku nelja tärni superior-taset tõendava tunnistuse. Esimesena maailmas võttis Nordic Hotel Forum 2008. aastal koostöös Skype'iga äriklassi tubades kasutusele Skype'i telefonid, mis võimaldasid Skype'i sisse logida ilma arvuti ja kõrvaklappideta. Idee eesmärgiks oli rõhutada mõlema firma seost Eestiga – nimelt on Nordic Hotel Forum täielikult Eesti kapitalil põhinev ettevõte ning ka Skype'i seostatakse Eestiga.

Vastutustundlik ettevõte[muuda | muuda lähteteksti]

Nordic Hotel Forum tegutseb oma igapäevatöös vastutustundliku ettevõtluse põhimõttel, mis hõlmab keskkonnasõbralikku tegevust, koostööd ümbritseva kogukonnaga ning töötajate heaolu, tervist ja ohutust.

2014. aastal liitus hotell vabatahtlikult inimõiguste valdkonda kuuluva mitmekesisuse kokkuleppega, millega kinnitatakse, et ettevõte austab inimeste mitmekesisust ning väärtustab võrdse kohtlemise põhimõtet nii oma töötajate, partnerite kui ka klientide seas.

Nordic Hotel Forum lööb kaasa heategevuslikes ettevõtmistes, näiteks aitab kaasa "Minu unistuste päeva" ja SOS Lasteküla tegevusele.

2010. aastal anti Nordic Hotel Forumile rahvusvaheline keskkonnamärgis Roheline Võti (Green Key). Nordic Hotel Forumi keskkonnaalaseks eesmärgiks on oma igapäevategevustes järgida teadlikult keskkonnaalaseid norme ja häid tavasid ning ennetada ja vähendada keskkonna saastumist ning sellega seotud võimalikke ohtusid meie elukeskkonnale tulevikus.

Hotell on olnud ka "Teeme ära!" talgupäeva projekti pikaajaline koostööpartner.

Aastal 2018 alustas hotell linnamesilate projekti, millega soovitakse Rohelise Võtme hotellina anda oma panus Tallinna linna rohelisema keskkonna hoidmisele ja kaitsmisele. Hotelli katusel on kuus mesitaru, milles pesitseb kokku enam kui 60 000 linnamesilast. Mesilaste eest kannavad hoolt mesinikud Tallinna Mesinike Seltsist. Värsket mett pakutakse hotellikülalistele ka hommikusöögi ajal.

Kultuurisõbralik ettevõte[muuda | muuda lähteteksti]

2011. aastal nimetas Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium Nordic Hotel Forumi aasta kultuurisõbraks. Hiljem on igal aastal saadud kultuurisõbraliku ettevõtte tunnustus. Aastate jooksul on hotell teinud koostööd ja olnud partneriks ning toetajaks muuseumitele, kontserdiorganisatsioonidele, kunstnikele ja paljudele teistele spordi- ja kultuuriorganisatsioonidele. Nordic Hotel Forum on ka näiteks Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) esitleja, muusikafestivali Tallinn Music Week suurtoetaja ja Tallinn International Horse Show koostööpartner.

2012. aastal valiti Nordic Hotel Forum uuringufirma GfK Custom Research Baltic uuringu põhjal Tallinna parimaks konverentsihotelliks. Küsitluses osales 475 välisdelegaati. Nordic Hotel Forum saavutas kuues kategoorias kokku viis alavõitu. 2012. aasta mais sai Nordic Hotel Forum tunnustuse Brightonis toimuval Briti muusikaüritusel The Great Escape'i festivalil. Festivali raames toimuval Yearly Music Conference Awardsi auhinnagalal sai Tallinn Music Week parima konverentsihotelli auhinna, mis kuulub festivali koduhotellile Nordic Hotel Forum.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]