Nordic Hotel Forum

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Üldinfo[muuda | muuda lähteteksti]

Nordic Hotel Forum on Tallinna südalinnas asuv Eesti kapitalil põhinev nelja tärni superior taseme äri- ja konverentsihotell. Meeldejääva sise-ja väliskujundusega hotellis on 267 numbrituba, kõrgelthinnatud restoran Monaco ning kaasaegseid konverentsilahendusi pakkuv banketi- ja konverentsikeskus. Hotell avati 2007. aasta detsembris. Hotelliprojekti kogumaksumus oli ligikaudu 22,36 miljonit eurot. Nordic Hotel Forumit haldab 2002. aastal asutatud Eesti kapitalil põhinev ettevõte Nordic Hotels OÜ. Alates 20. augustist 2010 on Nordic Hotel Forum esimese hotellina Baltikumis üleilmse hotelliketi WORDHOTELS liikmeks, kuuludes Worldhotels Distinctive kategooriasse.

Nordic Hotel Forum - panoramio.jpg

Kirjeldus[muuda | muuda lähteteksti]

Nordic Hotel Forumis on kokku 267 tuba, mille hulgas on 232 standardtuba, 17 äriklassituba, 10 Double Deluxe tuba ja 8 sviiti. Hotellis on ka 32-kohaline tasuline maa-alune parkla.

Teisel korrusel asub kaasaegne banketi- ja konverentsikeskus. uue konverentsi- ja koosolekuruumiga erinevas suuruses. Kuus tänapäevase esitlustehnikaga ja kokku 430 kohaga erineva suurusega konverentsi- ja koosolekuruumi sobivad nii konverentsideks, seminarideks, pressikonverentsideks, koosolekuteks, bankettideks, firmapidudeks kui ka pulmadeks. Suurim saal Sirius mahutab kuni 250 inimest. Lisaks on võimalus kasutada tõlkekabiini.

Hotelli esimesel korrusel asub restoran Monaco, mis mahutab 152 inimest. Restorani stiiliks on modernne fusion-köök ehk klassikaline rahvusvaheline köök moodsas võtmes. Samal korrusel asub ka 70-kohaline lobby-baar.

Hotellis tegutsevad ka Monaco Vürstiriigi ja Lõuna-Aafrika Vabariigi aukonsulaadid.

Hotelli kaheksandal korrusel tegutseb lõõgastuskeskus, kus avaneb maaliline vaade Unesco pärandisse kuuluvale Tallinna vanalinnale. Külaliste käsutuses on sisebassein suuruses 5×9 meetrit, mullivann, leili- ja aurusaun ning treeningruum, mis on hotellis majutuvatele külalistele avatud 24h. Esimesel korrusel asub ilusalong Sinine Salong SPA & Salon.

Nordic Hotel Forum oli esimene hotell Eestis, kellele anti Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu (EHRL) poolt välja ametlik neljatärni superior-taset tõendav tunnistus. Esimesena maailmas võttis Nordic Hotel Forum 2008. aastal koostöös Skype’iga äriklassi tubadesse kasutusele Skype’i telefonid, mis võimaldasid Skype’i sisse logida ilma arvuti ja kõrvaklappideta. Idee eesmärgiks oli rõhutada mõlema firma seost Eestiga – nimelt on Nordic Hotel Forum täielikult Eesti kapitalil põhinev ettevõte ning ka Skype’i seostatakse Eestiga.

Vastutustundlik ettevõte[muuda | muuda lähteteksti]

Nordic Hotel Forum tegutseb oma igapäevatöös vastutustundliku ettevõtluse põhimõttel,mis hõlmab keskkonnasõbralikku tegevust, koostööd ümbritseva kogukonnaga ning töötajate heaolu, tervist ja ohutust.

2014. aastal liitus hotell vabatahtlikult Mitmekesisuse kokkuleppega, millega kinnitatakse, et ettevõte austab inimeste mitmekesisust ning väärtustab võrdse kohtlemise põhimõtet nii oma töötajate, partnerite kui klientide seas.

Nordic Hotel Forum lööb kaasa erinevates heategevuslikes ettevõtmistes, aidates sellega kaasa Minu Unistuste Päev MTÜ, SOS Lasteküla ja teistegi heategevuslike ühingute tegevusele.

2010. aastal omistati Nordic Hotel Forumile rahvusvaheline keskkonnamärgis Roheline Võti (Green Key). Nordic Hotel Forumi keskkonnaalaseks eesmärgiks on oma igapäevategevustes järgida teadlikult keskkonnaalaseid norme ja häid tavasid ning ennetada ja vähendada keskkonna saastumist ning sellega seotud võimalikke ohtusid meie elukeskkonnale tulevikus.

Hotell on olnud ka Teeme Ära! talgupäeva projekti pikaajaliseks koostööpartneriks.

Aastal 2018 alustas hotell linnamesilate projekti, millega soovitakse Rohelise Võtme hotellina anda ka omapoolne panus Tallinna linna rohelisema keskkonna hoidmisele ja kaitsmisele. Hotelli katusel asetsevad kuus mesitaru, milles pesitseb kokku enam kui 60 000 linnamesilast. Mesilaste eest kannavad hoolt mesinikud Tallina Mesinike Seltsist. Värsket mett pakutakse hotellikülalistele ka hommikusöögi ajal.

Kultuurisõbralik ettevõte[muuda | muuda lähteteksti]

2011. aastal tunnustas Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium Nordic Hotel Forumit AASTA KULTUURISÕBER tiitliga. Hiljem on igaaastaselt saadud kultuurisõbraliku ettevõtte tunnustus. Aastate jooksul on hotell teinud koostööd ja olnud partneriks ning toetajaks erinevatele muuseumitele, kontsertorganisatsioonidele, kunstnikele ja paljudele teistele spordi- ning kultuuriorganisatsioonidele. Nordic Hotel Forum on ka näiteks Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) esitleja, muusikafestivali Tallinn Music Week suurtoetaja ja Tallinn International Horse Show koostööpartner.

2012. aastal selgus uuringufirma GfK Custom Research Baltic uuringu kohaselt, et Nordic Hotel Forum valiti Tallinna parimaks konverentsihotelliks. Küsitluses osales 475 välisdelegaati. Nordic Hotel Forum saavutas kuues erinevas kategoorias kokku viis alavõitu. 2012. aasta maikuus sai Nordic Hotel Forum tunnustuse Brightonis toimuval Briti muusikasündmusel The Great Escape festivalil. Festivali raames toimuval Yearly Music Conference Awards auhinnagalal sai Tallinn Music Week parima konverentsihotelli tiitli, mis kuulub festivali koduhotellile Nordic Hotel Forum.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]