Noarootsi valla vapp

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Noarootsi valla vapp

Noarootsi valla vapp on Lääne maakonnas asunud endise Eesti haldusüksuse Noarootsi valla vapp.

Vapp kinnitati riigisekretäri poolt 11. aprillil 1995.

Vapi kirjeldus[muuda | muuda lähteteksti]

Vapp on kilbikujuline kaldjaotusega poolitatud kuldse osaga ülal paremal ja sinise osaga all vasakul. Kuldsel väljal on ploomipuuoks kolme punase ploomi ja kahe rohelise lehega; alumisel, sinisel väljal on vasakule suunduv ühemastiline kahvelpurjestusega kuldne purjekas.

Põhjendus[muuda | muuda lähteteksti]

Noarootsi valla vapi taustavärvid sümboliseerivad valla ajaloolist eripära rootsi asustuse näol ja tihedaid sidemeid väljarännanud rootsi kogukonnaga. Sinine ja kuldne taust võiks samal ajal väljendada ka Noarootsi mereäärset asendit ja ulatuslikku liivaranda Noarootsi valla Riguldi piirkonnas (vrd. Sven Danelli mälestusteraamatut "Kuldrand"). Purjekas merelainete taustal väljendab rannarahva meresõidutraditsioone ja kontakte teiste maadega. Kolm punast ploomi sümboliseerivad ühelt poolt Noarootsis aretatud ploomisorti ("Noarootsi punane"), teiselt poolt ka kolme valla ajaloolist piirkonda – Noarootsi, Sutlepa ja Riguldi (1920.–1930. aastatel iseseisvad vallad; võrreldavad kolme ploomiga ühe oksa küljes).

Vapi kasutamise kord[muuda | muuda lähteteksti]

Valla vapi kujutist:

  1. kasutatakse volikogu ja valitsuse dokumendiplankidel, vapimärgil, meenetel, valla kodulehel ja ametlikel trükistel ning valla piiritähistel.
  2. võib kasutada andmebaasidesse esitatavatel infokandjatel (nt. telefoniraamatud jne.) valla kultuuri-, spordi- ja muude delegatsioonide ava- ja lõputseremooniatel, rahvusvahelistel, vabariiklikel ja maakondlikel üritustel.

Loa valla vapi kujutise kasutamiseks nimetatud juhtudel annab vastava kirjaliku taotluse alusel valitsus.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]