Minski metrooplahvatus

Allikas: Vikipeedia
Minski Oktjabrskaja metroojaam 2 tundi pärast plahvatust

Minski metrooplahvatus toimus 11. aprillil 2011 kell 17.56 kohaliku aja järgi Minski metroo Oktjabrskaja metroojaamas.

Pealtnägijad rääkisid, et plahvatus toimus sel momendil, kui inimesed Oktjabrskaja jaamas rongilt maha astusid. Oktjabrskaja jaamas ristuvad kaks metrooliini. Lisaks oli plahvatuse toimumisaeg Minski metroo jaoks tipptund, kuna just sel ajal naasevad inimesed töölt koju. Esialgsetel andmetel oli hukkunuid 7 ja haavatuid 103, kellest umbes 50 toimetati haiglaravile ja ülejäänutele anti kohapeal esmaabi.

12. aprilli hommiku seisuga oli hukkunuid 12 ja nendest 9 nimed on teada. Kannatanute arv suurenes 204-ni, neist 157 vajasid haiglaravi.

Lõplikel andmetel oli hukkunuid 15, kõik nad olid Valgevene kodanikud ja viimane neist suri 25. mail haiglas. Kannatanuid oli 203, neist 195 olid Valgevene, 5 Venemaa ning 1 Armeenia, Turkmenistani ja Ukraina kodanikud.

Lõhkeseade oli isevalmistatud ja arvatavasti raadio teel juhitav. Tema võimsus vastas umbes 5 kg trotüülile. Pomm oli täidetud metallsarruse tükkidega, 80×8 mm suuruste naeltega ja umbes 1,5 cm läbimõõduga metallkeradega.

Valgevene president Alaksandr Łukašenka kuulutas 13. aprilli üleriigiliseks leinapäevaks. Metrooliiklus katkestati. Kuid 14. aprillil töötas metroo jälle endistviisi.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]