Metitsilliinile resistentne Staphylococcus aureus

Allikas: Vikipeedia
Muller Hinton agar 4% NaCl-iga, millele on külvatud Staphylococcus aureus (MRSA), mis on resistentne oksatsilliinile (Petri tassi keskel paiknev disk on immutatud 1 μg antibiootikumiga).

Metitsilliinile resistentne Staphylococcus aureus ehk metitsilliinresistentne Staphylococcus aureus ehk metitsilliiniresistentne Staphylococcus aureus (MRSA) on tihti haiglates leviv ja sageli surmajuhtumeid põhjustav "superbakter".

MRSA on tavalise bakteri Staphylococcus aureus vorm, mis ei allu antibiootikumravile (st ravile penitsilliini, metitsilliini või muude antibiootikumidega).

Bakterinfektsiooni võivad kergemini saada sellised haiglapatsiendid, kellel on lahtisi haavu või nõrgenenud immuunsüsteem. Kui haiglatöötajad ei järgi õigeid sanitaarprotseduure, võivad nad baktereid ühelt patsiendilt teistele edasi kanda.

Tehisintellekti loodud antibiootikum abaucin suudab hävitada nii laboritingimustes kui ka hiiremudelites MRSA-d.[1]

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Liu, Gary; Catacutan, Denise B.; Rathod, Khushi; Swanson, Kyle; Jin, Wengong; Mohammed, Jody C.; Chiappino-Pepe, Anush; Syed, Saad A.; Fragis, Meghan; Rachwalski, Kenneth; Magolan, Jakob; Surette, Michael G.; Coombes, Brian K.; Jaakkola, Tommi; Barzilay, Regina (2023-11). "Deep learning-guided discovery of an antibiotic targeting Acinetobacter baumannii". Nature Chemical Biology (inglise). 19 (11): 1342–1350. DOI:10.1038/s41589-023-01349-8. ISSN 1552-4469. {{ajakirjaviide}}: kontrolli kuupäeva väärtust: |kuupäev= (juhend)