Mine sisu juurde

Meremäe Kool

Allikas: Vikipeedia
Meremäe kool
Meremäe kool (2013. aasta sügis)
Kooli tüüp põhikool
Direktor Mainer Järvelill
Õpilasi 50 (2013/14)
Maakond Võru maakond
Vald Setomaa vald
Asula Meremäe
Koordinaadid 57° 44′ 54″ N, 27° 27′ 31″ E
Koduleht kool.meremae.ee

Meremäe kool on põhikool Setomaa vallas Meremäe külas.

Maakonnakeskusest Võru linnast on kool 35 km ja Eesti-Vene piirist 5 km kaugusel. Ajaloolis-kultuuriliselt asub Meremäe kool Setomaal. Kool on munitsipaalasutus, mille pidaja on Meremäe vallavalitsus. Kooli tegutsemise vorm on põhikool-lasteaed.

2010/2011. õppeaastal töötas lasteaias 1 liitrühm 17 lapsega ja koolis õppis 51 õpilast 5 klassikomplektis. Õpetajaid töötas koolis 15 ja lasteaiaõpetajaid 3.

1960. aastal alustas vastvalminud kool tööd Meremäe Keskkoolina. 2000. aastal muudeti Meremäe Keskkool Meremäe Põhikooliks. 2004. aastal ühendati Meremäe ja Obinitsa Põhikool Meremäe-Obinitsa Põhikooliks. Õppetöö toimus kahes majas. 2008 suleti Obinitsa koolimaja. 2010 liideti Meremäe-Obinitsa Põhikool ja Meremäe Lasteaed Tsirgupesäkene kool-lasteaiaks nimega Meremäe Kool.

Koolihooned

[muuda | muuda lähteteksti]

Kool asub hoones, mis on ehitatud 1960. aastal. Samas majas töötavad lasteaiarühm, valla arhiiv ning MTÜ Meremäe Kultuuriühing.

Koolis on kasutatavat üldpinda 2016 m². Nullkorrusele on välja ehitatud tänapäeva nõuetele vastav sööklakompleks ja renoveeritud võimla koos riietus- ja duširuumide ning saunadega. Remonditud on garderoob ja jõusaali ruum. Paigaldatud on ka uus küttesüsteem.

I korrusel paiknevad kooli raamatukogu ja muusikakabinet ning MTÜ Meremäe Kultuuriühingu kontor. II korrusel asuvad õpetajate tuba, direktori kabinet, eripedagoogi-logopeedi kabinet, inglise keele kabinet, loodusloo/ajaloo kabinet, vene keele kabinet ning väljaüüritud kabinet valla arhiivile. Samal korrusel asuvad ka tualettruumid. III korrusel asub arvutiklass, eesti keele kabinet, kaks algklasside kabinetti, matemaatika kabinet ja pikapäevarühma mängutuba. Kooliõuele on ehitatud projektipõhiselt väliklass (õuesõppeklass). Poiste tööõpetuse tunnid toimuvad Meremäe Noortekeskuse majas. Kabinet on varustatud kaasaegsete õppevahenditega Koolil on oma mänguväljak ja staadion. 2007. aasta projektiga valmisid lastele liikumistegevuseks vajalikud rekvisiidid. Paigaldati liivakast, kiiged ja mängupaviljon.

Staadioni üldpind on 1,4 ha, ümbritsetud kuusehekiga. Jooksuraja pikkus 250 m ja kaetud purustatud kivisöega. Remonti ja korrastamist vajavad jalgpalliväljak, hüppekastid, heite- ja tõukeringid ning võimlemis-turnimisvahendid. Staadionil asub ka 2007. aastal ehitatud skate-park ja korvpalliväljak.

Huvitegevusteks on võimalus osa võtta laulu-muusika, kunsti, näitemängu, puutöö, laserdisaini ja pärimuskultuuri ringidest. Lasteaed on avatud kella 7–19 ja lasteaias on üks liitrühm. Põhitegevus: koolieast noorematele lastele hoiu ja alushariduse omandamise võimaldamine.

Välislingid

[muuda | muuda lähteteksti]