Meelike Saarna

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Meelike Saarna (sündinud 23. juunil 1959) on eesti pereterapeut ja kirjanik.

Meelike Saarna on lõpetanud Tallinna 32. Keskkooli, õppis teatriklassis. 1983. aastal lõpetas ta Tartu Riikliku Ülikooli filoloogiateaduskonna. Aastal 2003 asus õppima psühholoogiat: omandas suhtlemistreeneri kutse aastal 2006 ning lõpetas Professionaalse Psühholoogia Erakooli psühholoogilise nõustajana aastal 2007. Aastal 2008. asus õppima Psühhoteraapia Kooli perekonnapsühhoteraapiat, läbis täieliku väljaõppe aastaks 2013. On ennast täiendanud Rooma Pereteraapia Akadeemias (Accademia di Psicoterapia della Famiglia) 2011. aastal.

Meelike Saarna omab Gordon Training International koolitajasertifikaati (PET trainer) 2006. aastast. Alates psühholoogiaõpingute algusest on ta ennast pidevalt täiendanud erinevate psühhoteraapia meetodite ja tehnikate osas ning vanemluse teemadel.

Meelike Saarna omab pereterapeudi erapraksist alates aastast 2005. Talle kuulub koolitus- ja nõustamisfirma Parem Elu, mis on loodud aastal 2006. Saarna lektori- ja koolitajatöö oluline koostööpartner on Perekoolitusühing Sina ja Mina. Meelike Saarna on kuulunud nii Eesti Suhtlemistreenerite Ühingu kui ka Perekoolitusühingu Sina ja Mina juhatusse. Ta on Eesti Pereteraapia Ühingu liige.

Meelike Saarna on kirjutanud rohkesti psühholoogiaalaseid artikleid (ajakirjades Eesti Naine, TervisPluss, Kodutohter ja mujal), andnud intervjuusid ja kommentaare lastekasvatuse ja paarisuhteteemadel (Postimees, Õhtuleht, Pere ja Kodu ja mujal). Meelike Saarna koostas ja toimetas kogupereraamatu „Nõuanded kogu perele“ (Tammerraamat 2011), olles ka ise üks raamatu autoreid.

Meelike Saarna on Tallinna Rahvaülikooli loovkirjutamise kursuse lektor 2012. aastast.

Alates aastast 2006 on Meelike Saarnalt ilmunud seitse raamatut, neist kolm romaani ja neli lasteraamatut.

Raamatud[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]