Maximinus Thrax

Allikas: Vikipeedia
Maximinus Thrax
Amet sõdur

Maximinius Thrax (Imperator Caesar Caius Julius Verus Maximinius Augustus); sünninimi Caius Julius Maximinus; 172 – aprill 238) oli Vana-Rooma keiser veebruarist 235 kuni surmani, olles seega keiser kolm aastat. Ta hukati, kui ta oli 66-aastane.

Maximinus Thrax

Tema nimi Thrax viitab, et ta oli Traakiast pärit. Ta olevat olnud nooruses karjane, hiljem astus sõjaväkke. Ta tegi sõjaväes karjääri ning ta valiti järgmiseks keisriks. Ta on esimene, kes sai reamehest keisriks. Oma valitsusajal püüdis ta sõduritele meele järele olla. Maximinus Thrax vihkas südamest intelligentseid inimesi ja see on üks põhjustest, miks ta ei käinud kordagi oma keisriks olemise ajal Roomas, olles selles osas esimene Rooma valitseja, kes pealinnas polnud viibinud.[viide?] Teda on kirjeldatud silmapaistvalt tugeva mehena. Ta hukati sõdurite poolt.[1]

Pärast teda oli Rooma impeeriumis segased ajad, kus keisrid vahetusid väga kiiresti ja neid oli impeeriumi piirkondades korraga mitmeid[1].

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. 1,0 1,1 Vseviov, David ja Soots, Terje (21.08.1996). "Maailmapilt: MAAILMAPILT. Ole tervitatud, imperaator! 16. Rooma keisrid 3. sajandil". ERR Arhiiv. Vaadatud 06.02.2021.{{netiviide}}: CS1 hooldus: mitu nime: autorite loend (link)
Eelnev
Severus Alexander
Vana-Rooma keiser
235238
Järgnev
Gordianus I