Mastercard

Allikas: Vikipeedia
Mastercardi logo

Mastercard Incorporated (stiliseeritud MasterCard aastatel 1979–2016 ja mastercard aastatel 2016–2019) on Ameerika rahvusvaheline finantsteenuste ettevõte, mille peakorter asub Mastercard International Global Headquarters kontorihoones Purchase asumis New Yorgi osariigis Ameerika Ühendriikides.

Ülemaailmsete operatsioonide peakorter asub O'Falloni linnas St. Charlesi maakonnas Missouri osariigis. Firma põhitegevuseks on töödelda makseid kaupmeeste, pankade ja kaarti väljastavate pankade või ostjate krediidiühistute vahel, kes kasutavad ostude sooritamiseks brändi debiteerimist, krediiti ja ettemaksu.

Mastercard Worldwide on alates 2006. aastast börsiettevõte. Enne seda oli Mastercard Worldwide ühistu, mis kuulus enam kui 25 000 finantseerimisasutusele, kes väljastavad oma kaubamärgi kaarte.

Mastercard (algselt Interbank aastatel 1966–1969 ja Master Charge 1969–1979), on loodud mitmete piirkondlike pangakaartide ühenduste liitumisega. See loodi vastuseks BankAmericardile, mille väljaandjaks on Bank of America ja millest hiljem sai Visa krediitkaart, mida väljastab Visa Inc.