Margus-Hans Kuuse

Allikas: Vikipeedia

Margus-Hans Kuuse (sündinud 22. detsembril 1943) on eesti autoajakirjanik.

Haridus ja karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Margus-Hans Kuuse lõpetas aastal 1967 Tallinna Polütehnilise Instituudi (TPI). Alates aastast 1971 on ta tegutsenud autoajakirjanikuna.

Kuuse oli 18 aastat ajakirja "Tehnika ja Tootmine" osakonnajuhataja ja selle auto-motorubriigi toimetaja.

Margus-Hans Kuuse oli ajakirja "Tehnika ja Tootmine" juures koos käinud autospetsialistide ja keeletoimetajate konsiiliumi liige, mis tegeles tehnilise oskuskeele arendamise ja eestindamisega. Ta võttis eesti keeles kasutusele sõna "mahtuniversaal".

Aastatel 1996–1998 oli ta ajakirja "AutoPluss" peatoimetaja ning aastal 1999 asutas ja sai peatoimetajaks ajakirja "Autoleht".

Ta on liige Briti Autokirjameeste Seltsis (GMW) ja Rahvusvahelise Autoajakirjanike Liidus (IMPA), samuti Washingtoni Autoajakirjanike Liidu (WAPA) auliige. Margus-Hans Kuuse on avaldanud artikleid nii Eesti kui ka 22 välisriigi autoväljaannetes. Margus-Hans Kuuse oli Nõukogude Liidus ilmunud autoajakirja "Za Ruljom" ja "Avtomobilnõi Transport Kasahstana" kaas-autor alates 1968. aastast kuni Eesti Vabariigi taasiseseisvumiseni.

Margus-Hans Kuuse on kahel korral olnud ülemaailmse autoajakirjanike žürii liige, mis on valinud sajandi autot - 1990. ja 1999. aastal.

Margus-Hans Kuuse on kirjutanud eessõna ja toimetanud Henry Fordi raamatu "Minu elu ja töö".

Teosed[muuda | muuda lähteteksti]

Margus-Hans Kuuse on kirjutanud mitmeid raamatuid autode teemal, sealhulgas:

Viited[muuda | muuda lähteteksti]